دانلود پاورپوینت ریخته گری دقیق

دانلود پاورپوینت ریخته گری دقیق

مقاله پاورپوینت در مورد ریخته گری دقیق


برای خرید آنلاین این پروژه پاورپوینت کلیک کنید :


توضیحات مقاله پاورپوینتی که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت پاورپوینت (آماده برای ارائه) برای رشته مهندسی مکانیک و متالورژی، با عنوان ریخته گری دقیق نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پاورپوینت میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه پاورپوینت ریخته گری دقیق اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: پاورپوینت ریخته گری دقیق

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش) (آماده ارائه در سمینارها)

تعداد صفحات: 54 صفحه

شماره پروژه: p4031

برای دانلود نسخه ورد این مقاله اینجا کلیک نمائید.


بخشی از این مقاله :


4-3- چسب‌ها:
چسب‌هائي كه براي بهم چسباندن مواد ديرگداز مصرف مي‌شوند عبارتند از: سيليكات‌سديم، سيلي‌كلوئيدي، سمنت‌هاي ديرگداز، گچ و چسبهاي فسفاتي. اين چسبها بايد داراي خصوصيات ويژه‌اي از قبيل تغييرات حجمي كم در خلال سيكل حرارتي استحكام كافي در حالت خام و پخته،تخلخل كافي ، مقاومت در برابر حلالهاي شيميائي( در صورتيكه براي خروج مدل از آنها استفاده شود) و نداشتن گاز بخار در صورت حرارت‌دادن.
مي‌شود انتخاب مي‌گردد. اصولاً قالب‌ها و چسبهاي گچي مورد استفاده در ريخته‌گري دقيق دردرجه حرارتي پائين‌تر از حدود 1000 درجه سانتي‌گراد كاربرد دارند. در حاليكه چسبهاي ديرگداز مثل سيليكات اتيل و سيليس كلوئيدي معمولاً در درجه حرارتهاي بالاي 1000 درجه سانتي‌گراد بكار برده مي‌شوند.
آلياژهاي غير آهني معمولاً در قالبهاي گچي و يا مخلوط‌هاي قالب‌گيري كه در آنها از گچ بعنوان چسب استفاده شده‌است ريخته‌گري مي‌شوند همراه با سيليس و تالك بعنوان مواد پركننده براي كمك به كنترل انبساط حرارتي كه در حين پختن بروز مي‌نمايد مي‌توان از آلومينات سديم يا پتاسيم استفاده كرد
3-4-1- سيليس كلوئيدي:
در اين چسب سيليس به صورت ذرات ريز ومعلق در آب وجود دارد مقدار سيليس موجود مي‌تواند در حدود 30% باشد ژلاتيني شدن سيليس كلوئيدي يا سيليكات اتيل ئيدورليزه شده كه اتصالات را در دوغاب ديرگداز مي‌سازند اساساً توسطPH محلول كنترل مي‌شود
دوغابهائي كه شامل چسبهاي سيليكات اتيل، سيليكات سديم و سيليس كلوئيدي هستند در صورتيكه توسط
بهم زدن به صورت معلق نگه‌داشته شوند و در مواقعي كه از آنها استفاده نمي‌شود براي جلوگيري از تبخير درپوشي برروي آنها گذاشته شود. مي‌توانند روزها و هفته‌ها بخوبي نگهداري شوند.
اجزاء ديگر تشكيل‌دهنده دوغاب يك دوغاب متعادل علاوه بر مايع حمال كه معمولاً آب است و دانه‌هاي ديرگداز و سلب شامل مواد ديگري نيز مي‌باشد كه عبارتند از:
لايه ساز  ( مثل آلچينات  ) براي كنترل گران‌روي  .
مواد تركننده  براي كنترل خوصصيات سيلاني و قابليت ترشوندگي مدل.
مواد ضدحباب ( مثل يك محلول از ذرات معلق سيليسم) براي برطرف كردن هواي محبوس در محلول
مواد ضد آبگيري ( مثل ژلاتين) براي كنترل كيفيت خشك‌كردن و كاهش تركهاي انقباضي در اثر خشك‌كردن


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت پاورپوینت (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


برچسب ها

ثبت دیدگاه