دانلود مقاله بررسی و آشنایی با مدیریت

ریال840.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان ” بررسی و آشنایی با مدیریت” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله آشنایی با مدیریت و تحلیل کامل مقوله ی مدیریت
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 57 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت بازرگانی، مدیریت کسب و کار، مدیریت مالی، مدیریت بازاریابی و مدیریت دولتی
موضوعات مدیریت سازمانی – انعطاف پذیری منابع انسانی – بودجه و مالیه عمومی – روش تحقیق در مدیریت
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w226
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود
فهرست مطالب مقاله
مقدمه
آغاز مدیریت
مدیریت در قرون وسطا
علم یا هنر مدیریت
رابطه نیازها و سازمان ها
مفهوم مدیریت
مفهوم موسسه،شرکت، سازمان
اهداف همه مدیران
تعریف برنامه ریزی
ماهیت برنامه ریزی
اجزاء برنامه
زمان برنامه ریزی
انعطاف پذیری در برنامه ریزی
انواع برنامه
فرایند برنامه ریزی در سطوح مختلف سازمان
مراحل تهیه برنامه
هدف گذاری
تعیین استراتژی ها
تهیه برنامه ها
بودجه ریزی
انواع بودجه
بررسی و تصویب بودجه
پیوسته ها
نظام ارزشی
حرفه چیست؟
روش تحقیق در مدیریت
سطوح تغییر
مراحل رشد سازمان های نو پا
خرده نظام های هر نظام اجتماعی
منابع قدرت
ارزش فلسفی کار و کوشش،وبخت و اقبال در زندگی
فهرست منابع و مأخذ

 

بخشی از متن مقاله

مدیریت در قرون وسطا
فاصله ی زمانی بین انقراض امپراتوری روم و شروع دوران مفهوم جدیدتر مدیریت ، به نام « قرون وسطا» معروف شده است . یکی از مشخصات قرون وسطا ، نفوذ بی حد و حصر فئودالیسم در اروپای غربی بوده است .پس از انقراض امپراتوری روم ، مردم اروپای غربی همواره از تجاوز و ستم عده ای صاحب قدرت ، بیم داشتند و برای تأمین جان و مال خود در مقابل آنان ، تلاش می کردند . در چنین محیطی ، بالطبع هرکس در صدد یافتن شخص صاحب نفوذ و قدرتمندی است که بتواند در پناه او از ظلم و تجاوز ، در امان باشد . به این دلیل ، محیط اجتماعی و اقتصادی آن زمان ، زمینه ی مناسبی برای افزایش و گسترش قدرت فئودالیسم بود. به طور قطع ، در اروپای غربی دوره ی قرون وسطایی که توجه اکثر مردم به حفظ جان و مال خود بود و همبستگیهای شخصی ، جایگزین روابط سازمانی شده بود ، پیدایش تغییراتی شگرف در فلسفه ی مدیریت را نمی توان انتظار داشت .

در قرن پانزدهم ، کشور ایتالیا و بویژه سرزمین و نیز، مرکز تجارت و معاملات عمده ی بازرگانی شد و برای نخستین بار ، سازمانهای بازرگانی یا بخش خصوصی به مفهومی جدیدتر بوجود آمد.

در و نیز،فلورانس و دیگر شهرهای ایتالیا سازمانهای بازرگانی تأسیس شد که قسمت عمدۀ سهام آنها به یک نفر تعلق داشت و عده ای نیز با سرمایه های کمتر، به عنوان سهامدار یا شریک، به اداره ی امور این سازمانها می پرداختند. گاهی اوقات ، این گونه سازمانهای بازرگانی وصنعتی ، محدوده ی فعالیت خود را از تولید یک محصول ، یا دادوستد یک کالای بازرگانی ، به تولید چندین نوع محصول ، یا داد و ستد چندین نوع کالا ، وسعت می دادند . اداره ی چنین سازمانهای صنعتی و بازرگانی مستلزم استفاره از روشها و تکنیکهای جدید تری بود . روش نگاهداری بازرگانی ، و استقرار شیوه ی حسابداری دو طرفه ، از جمله فنون جدیدی بود که در قرن پانزدهم در مدیریت سازمانهای صنعتی و بازرگانی ایالتهای ایتالیا ، بکار برده می شد.

توسعه ی اقتصادی ، همواره موجب پیدایش تحولاتی در نظام سیاسی ، اجتماعی و فرهنگی جوامع می گردد . رونق بازرگانی و نیز هم سبب ایجاد نیروی دریایی این کشور شد تا نیروی دریایی مزبور بتواند کشتیهای بازرگانی را در مقابل حملات احتمالی کشتیهای کشورهای متخاصم یا دزدان دریایی ، حفظ کند.

کارخانه ی کشتی سازی و نیز ، نخستین کارخانه ی بزرگ صنعتی جهان در قرن شانزدهم بود. به علت وسعت دامنه ی فعالیت و فزونی حجم کار در کارخانه ی کشتی سازی و نیز ، مسائل و مشکلات اداری تازه تری بوجود آمد. برای آماده نگاه داشتن کشتیهای جنگی ، می بایستی همیشه قطعات یدکی و تعمیری به اندازه ی مورد احتیاج در اختیار می بود. طبقه بندی و نگاهداری منظم قطعات مذکور ، همچنین نگاهداری حسابهای پولی و جنسی آنها ، از جمله مشکلات اداره ی این دستگاه عظیم صنعتی بشمار می رفت . برای رفع این مشکل ، روش انبارداری بوجود آمد ، به طوری که با شماره گذاری قطعات و تعیین محلی مناسب برای هر قطعه ، بتوان با صرف کمترین مدت و پرسنل ، به قطعه یا قطعات مورد نظر دسترسی پیدا کرد.

رابطه نیازها و سازمانها :

نیازمندیهای انسان را بطرق مختلف طبقه بندی نموده اند . یکی از طبقه بندیها که در علوم اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است طبقه بندی زیر است که نیازها را در پنج دسته قرار میدهد

نیاز فیزیولوژیکی – آن دسته از نیازمندیها که ارضاء آنها موجب ادامه حیات یک فرد انسان میگردد نیاز فیزیولوژیکی نامیده میشود. هر انسانی بمنظور زیست خود با توجه به تقدم هائی که قائل است به مقدار کافی هوا و آب ، خوراک ، پوشاک و مسکن و تامین نیازمند است .
منظور از تامین در اینجا اطمینان خاطر از موجود بودن وسائل زیست برای آینده نبوده بلکه تامین در برابر آسیبهای طبیعی، بیماریها، حمله حیوانات، و تجاوز دشمن می باشد .

موادی مانند هوا ، آب ، خوراک ، پوشاک ، مسکن ، وسائل بهداشتی و دفاعی بعنوان وسائلی بکار برده میشوند که موجب رفع نیاز فیزیولوژیکی میگردد ، بنابراین بمنظور تهیه این وسائل عده ای از سازمانها ایجاد می گردد که سازمانهای اقتصادی نامیده می شوند.

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا