دانلود مقاله اضطراب دانشجویان در آزمون مجازی پایان ترم دانشگاه

ریال300.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “اضطراب دانشجویان در آزمون مجازی پایان ترم دانشگاه” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله بررسی میزان اضطراب دانشجویان در آزمونهای مجازی پایان ترم دانشگاه پیام نور مرکز
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 10 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت – علوم تربیتی – روانشناسی
گرایش های مرتبط با این مقاله روانشناسی بالینی – روانشناسی عمومی – تکنولوژی آموزشی – تحقیقات آموزشی – برنامه ریزی درسی
موضوعات اضطراب – دانشگاه – دانشجو
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2099
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
فصل اول
چکیده
مقدمه
اهمیت و ضرورت پژوهش
هدف پژوهش
فرضیه های پژوهش
مفاهیم و اصطلاحات
استرس
موفقیت تحصیلی
فصل دوم
پیشینه پژوهش
ابزار و نحوه ی اجرا
فصل سوم
روش پژوهش و نحوه گرد آوری داده ها
روش تجزیه و تحلیل داده ها
یافته های پژوهش
نتیجه گیری
منابع

 

بخشی از متن مقاله
مقدمه
امـروزه انسان با دو جنبه متضاد استرس روبه رو است. از یک طرف، استرس جزو ضروری زندگی است که فرد را برای زندگی، حرکت و پیشرفت آماده میکند و از طرف دیگر، استرس ریشه بسیاری از مشکلات روحی، جسمی و اجتماعی است. پیشرفت های فناوری در چند دهه اخیر تغییرات بسیاری در سطوح اجتماع پدید آورده است. سازش با چنین تغییراتی نیازمند استفاده از روشهای تطبیقی است.
اصطلاح استرس به قرن پانزدهم میلادی بر می گردد که به معنای تنش یا فشار فیزیکی به کار رفت. در سال 1706این اصطلاح برای توصیف سختی، دشواری، یا بدبختی به کار برده شد و در اواسط قرن 14 به معنای فشار گسترش یافت و هم به معنای نیروی وارد بر بدن و هم روان مورد استفاده قرار گرفت.
پژوهش های بسیاری نشان داده اند که رخدادهای استرس آمیز در ظهور بیماری های جسمی و ذهنی موثر هستند.امروزه اکثر محققان نقش استرس را به عنوان عاملی در برانگیختگی فیزیولوژیک مکرر وطولانی که به بروز بیماری ها منجر می شود، تاکید می کنند.
با وجود تمام مسائل مربوط به استرس و نتایج خطرناک آن، میتوان گفت که مهمتر از وجود عوامل استرسزا در زندگی، روشهای مقابله با آن عوامل است و تحقیقاتی که در ارتباط با نحوه جلوگیری و رفع استرس برروی آنچه که روانشناسان،رفتار سازگاری یا مقاوم بودن مینامند، انجام گرفته است، نشان میدهد که بعضی از گروههای جامعه، سالم زندگی میکنند و طول عمرشان زیاد است و به این نتیجه رسیدند که پیشرفت و موفقیت در زندگی از عوامل اساسی زندگی سالم و طولانی بوده است.
بیشک پیشرفت در تعلیم و تربیت هم میتواند در وضعیت زندگی جوامع گوناگون نتیجه مثبت داشته باشد. بنابراین توجه به پیشرفت تحصیلی دانشجویان و اینکه چه عواملی می تواند در این مهم دخالت داشته باشد، میتواند در حل برخی از مشکلات انسانها مفید واقع شود. وقتی وجود استرس، پیامدهای منفی دارد و پیشرفت و کسب موفقیت نتایج مثبتی به دنبال دارد، ناگهان چگونگی رابطه استرس و پیشرفت تحصیلی در ذهن تداعی می شود. و به همین علت تحقیق حاضر تلاشی در جهت بررسی رابطه بین استرس و موفقیت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور شهریار انجام شده است.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا