دانلود مقاله ازدواج سفید

ریال510.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “ازدواج سفید” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله ازدواج سفید
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 21 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله علوم اجتماعی – جامعه شناسی
گرایش های مرتبط با این مقاله مردم شناسی – مطالعات جوانان – مطالعات فرهنگی
موضوعات ازدواج
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2082
حجم فایل 2mb
وضعیت آماده خرید و دانلود
فهرست مطالب مقاله
چکیده
مقدمه
علت ازدواج سفید چیست ؟
اهداف این پژوهش
اهمیت و ضرورت تحقیق
سوالات تحقیق
1. آیا خانواده ها باعث ازدواج سفید جوانان میشوند ؟
2. جامعه چه مقدار تاثیر در این ازدواج دارد؟
3. آیا شرایط اقتصادی میتواند از دلایل این ازدواج سفید باشد؟
وضعیت آماری ازدواج سفید
نظر موافقان هم‌باشی
نظر مخالفان هم‌باشی
ازدواج سفید در ایران
الف) دلایل رغبت به ازدواج سفید
مهریه، جهیزیه و هزینه‌های ازدواج
بی مسئولیتی
لا قیدی و مذهب گریزی
ب) مخاطرات ازدواج سفید
شکست عاطفی زن
فرزندان این رابطه
پ) نتایج ازدواج سفید در ایالات متحده
ت) راهکار چیست؟
نتیجه‌گیری

 

بخشی از متن مقاله
چکیده :
دنیای مدرن، تغییرات زیادی را در عرصه های مختلف ایجاد کرده است. این تغییرات میتواند در بخش های مهم جامعه نظیر خانواده، تبعات و اثرات منفی دراز مدتی داشته باشد. یکی از مباحثی که مشکلات زیادی را در خانواده ایجاد میکند پدیده ازدواج سفید است. ازدواج سفید یا همباشی؛ وصلت و ارتباط زن و مرد بدون ثبت ازدواج میباشد که می‌توان آن را شیوه ای غربی در زندگی مشترک زن و مرد دانست. در این مقاله تلاش شده است آرا و نظرات موافقان و مخالفان ازدواج سفید و میزان رشد آن در جامعه غربی و ایرانی و راهکارهای پیشنهادی را برای کاهش این موضوع در کشورمان مورد بررسی قرار گیرد.

مقدمه :
برخی منابع «ازدواج سفید» را به معنای «هم‌باشی» (cohabitation) و برقراری رابطه جنسی بدون ثبت پیوند ازدواج در نظر گرفته‌اند.
مهدی بیاتی روانشناس می‌گوید: زندگی دختر و پسر زیر یک سقف را بدون عقد شرعی نمی‌توان ازدواج نامید؛ بلکه چنین رابطه‌ای با اهدافی مانند برآوردن نیازهای جنسی و روانی برقرار می‌شود. زمانی که شادابی و نشاط زن به مرور زمان کاهش یابد، ممکن است علاقه مرد به ادامه زندگی با او کم شود و او به زن دیگری گرایش پیدا کند.
دکتر امان‌الله قرایی مقدم جامعه‌شناس نیز معتقد است در این رابطه، زوجین خانواده نیستند بلکه یک خانوار را شکل می‌دهند، زیرا خانواده به معنای وصلت دختر و پسر و تشکیل یک زندگی است، اما مفهوم خانوار زمانی استفاده می‌شود که افرادی زیر یک سقف زندگی می‌کنند. از دید وی دختر در این رابطه به نوعی روسپیگری روی آورده است. وی معتقد است تجردگرایی دختران، کمرنگ شدن اعتقادات و باورهای دینی و مذهبی مردم، الگوبرداری از ماهواره و رسانه‌های بیگانه به ویژه سریال‌های ساخت ترکیه و امریکای جنوبی از جمله عوامل رشد پدیده موسوم به «ازدواج سفید» هستند. بی‌اعتنایی به نظام خانواده، عدم مسئولیت‌پذیری دختران و پسران برای زندگی اجتماعی و جامعه‌پذیر کردن آنها، نبود امکانات برای ازدواج از جمله مسکن و اشتغال می‌تواند در شکل‌گیری چنین روابطی تاثیرگذار باشد. از دید این جامعه‌شناس این رابطه تنها تا زمانی ادامه پیدا می‌کند که دختر بر و رویی دارد و بدین ترتیب می‌توان گفت که در حقیقت این زنان تبدیل به روسپی می‌شوند.

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا