دانلود مقاله آزمایش رسم منحنی مشخصه مغناطیسی و بارداری ژنراتور سنکرون و پارالل کردن آن

ریال580.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “آزمایش رسم منحنی مشخصه مغناطیسی و بارداری ژنراتور سنکرون و پارالل کردن آن” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله آزمایش رسم منحنی مشخصه مغناطیسی و بارداری ژنراتور سنکرون و پارالل کردن آن
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 18 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله برق
گرایش های مرتبط با این مقاله شبکه های انتقال و توزیع – برق قدرت – برق صنعتی
موضوعات ژنراتور
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2069
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
تئوری
ماشین سنکرون
ژنراتور سنکرون
موتور سنکرون
مشخصه ی مغناطیسی بی‌باری (داخلی)
مشخصه ی خارجی (بارداری)
پارالل کردن ژنراتور با شبکه ی فشار ضعیف
شرح آزمایش
جداول
نمودار
بدست آوردن منحنی های V شکل در حالت مستقل از شبکه

 

بخشی از متن مقاله

تئوری:

الف) ماشین سنکرون:

یکی از مهمترین ماشین های الکتریکی جریان متناوب ماشین سنکرون است که اغلب در فرم سه فاز ساخته می شود و در دو حالت موتوری و ژنراتوری کاربرد دارد. از مهمترین کاربردهای ژنراتور سنکرون تولید برق در نیروگاه هاست و بیشتر انرژی الکتریکی کشورهای جهان توسط ژنراتورهای سنکرون تولید می شود.

از کاربردهای موتور سنکرون در حالت بی باری «کندانسور سنکرون[1]» است. در این حالت این موتور همچون خازن یا سلفی رفتار می کند که جهت تنظیم ولتاژ و کنترل توان راکتیو مورد بهره برداری قرار می گیرد.

خصوصیت ماشین های الکتریکی سنکرون آن است که سرعت چرخش روتور و سرعت چرخش میدان دوار استاتور با هم برابر است که این سرعت را سرعت سنکرون می نامند (بدین جهت این ماشین از نوع ماشین های سرعت ثابت محسوب می شود) که طبق آنچه در درس ماشین های الکتریکی ۳ فرا گرفتیم این سرعت به فرکانس تغذیه، جریان های جاری در استاتور و قطب های سیم پیچی استاتور بستگی دارد.

نکته ی دیگر که حائز اهمیت است و از نقاط اشتراک این نوع ماشین با ماشین آسنکرون می باشد، سیم پیچی سه فاز استاتور است که در داخل آن شیارهای استاتور جا می گیرد.

در مورد روتور این ماشین باید این نکته را متذکر شد که روی روتور یک سیم پیچ معمولی با ۲ ترمینال وجود دارد که در هر ۲ حالت کاری ماشین (موتور و ژنراتور) به برق DC متصل می شود. روتور این نوع ماشین در دو نوع ساخته می شود:

۱- قطب برجسته (شکل ۱)

۲- قطب صاف (شکل ۲)

نوع قطب صاف معمولا در سرعت های بالاتر و با تعداد دور کمتر ساخته می شود در حالی که نوع قطب برجسته به طور معمول تعداد قطب های بیشتر و سرعت کمتری دارد.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا