دانلود مقاله جریان سنج های وزنی کوریولیس

ریال560.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “جریان سنج های وزنی کوریولیس” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله جریان سنج های وزنی کوریولیس
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 26صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله برق
گرایش های مرتبط با این مقاله برق صنعتی – برق قدرت – شبکه های انتقال و توزیع
موضوعات
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2025
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
محدودیت های CMFs
اصول و تئوری اندازه گیری
اصول
تئوری
طراحی CMF
اشکال هندسی لوله
سنسور ها
سنسور های دمایی
اثرات بر روی خواندنCMF
دما
فشار درون خطی
نصب
ارتعاش
رطوبت
سرعت سیال
اندازه گیری های گازی
جریان دو جزیی(دو فازی):
خوردگی، فرسودگی
مزیت های CMFs
جریان سنج های وزنی کوریولیس

 

بخشی از متن مقاله
2- جریان سنج های وزنی کوریولیس
متغیر های اندازه گیری شده جریات وزنی، جریان حجمی، چگالی و دما
اندازه ها 1.25 تا 10 اینچ( 1 تا 250 میلی متر)
دامنه جریان 0 تا 63000 پوند بر دقیقه( 0 تا 28300 کیلوگرم بر دقیقه)
سیالات مایعات، مواد آبکی، گاز ها( تحت فشار، فشار پایین، غیره)، گاز های مایع ترکیبات مایعات غیر گازی
سیگنال خروجی فرکانس خطی، آنالوگ، دیجیتال(HART, Profibus, FOUNDATION-fieldbus،Modbus,،پالس پیمایشی، نمایش، خروجی های زنگ، پروتوکل های ویژه تولید کننده)
فشار عملیاتی: بستگی به اندازه و رتبه بندی حاشیه دارد: 1400 PSIG (100 bar) رتبه بندی استاندارد غالب: 5000 PSIG (345 bars) رتبه بندی فشار بالای غالب
افت فشار کارکرد جریان، ویسکوزیته، و طراحی، متغیر از جریان پایین ((<0.1 PSIG, 10 mbar)) تا نسبتا بالا(22 PSIG تقریبا 1.5 بار).
دمای عملیاتی: بستگی به طراحی دارد:-60 تا 400 فارنهایت( -50 تا 200 درجه) استاندارد غالب، 32 تا 800 فارنهایت( 0 تا 426 درجه)، نسخه های ویژه با دمای بالای مورد استفاده برای کاربرد های کرایوژنیک
مواد ساخت و ساز: فولاد ضد زنگ،Hastelloy، تیتانیوم، مواد ویژه نظیر تانتالیوم، زیرکونیم و سایرین موجود می باشند.
عدم صحت: ±0.1%+ ( افست صفر/سرعت جریان وزنی) ضرب در 100 درصد
نقطه جبران صفر بستگی به اندازه و طراحی جریان سنج برای یک اینچ با سرعت جریان ماکزیمم 650 پو.ند بر دقیقه (18000 کیلوگرم بر ساعت) دارد، نقطه جبران صفر معمولا 0.04 پوند بر دقیقه ( 0.9 کیلو گرم بر ساعت) است که کم تر از 0.01 درصد ماکزیمم جریان است.
مقدار معمول: 0.15 درصد درون دامنه 10:1 از سرعت جریان فول مقیاس (fs) و 1 درصد درون دامنه 100:1 از FS
تکرار پذیری: مقدار معمول: 0.075 درصد در دامنه 10:1 از FS و 0.5 درصد در دامنه 100:1 از FS
دامنه پذیری بیش از 100:1در سال های اخیر علاقه و توجه وافری به جریان سنج های وزنی کوریولیس (CMFs) معطوف گردیده است. بازار (CMFs) روز به روز در اواخر دهه 1980 میلادی و 1990 رشد پیدا کرد. امروزه (CMFs) به طور گسترده ای در بسیاری از زمینه های صنعتی پذیرفته شده است و عملکرد آن ها به طور گسترده ای افزایش پیدا کرده است. یکی از مزیت های ویژه (CMFs) این است که آن ها قادر به اندازه گیری مستقیم جریان وزنی واقعی است در حالی که دیگر انواع تنها جریان حجمی را اندازه گیری می کنند. صحت بالا و دامنه پذیری (CMFs) دیگر دلیل افزایش سرعت رشد و پذیرش توسط صنعتی می باشد. واحد های قابل دسترس تجاری حاکی از وجود طیف وسیعی از طرح ها نظیر تک لوله، لوله مضاعف، لوله خمیده و لوله مستقیم می باشند. چون (CMFs) هایی وجود دارند که از مواد مختلف لوله ای در آن ها استفاده شده است( فولاد ضد زنگ،Hastelloy، تیتانیوم، زیرکونیم، تانتالیوم و لوله های خطی)، آن ها را می توان برای همه انواع مایعات و یا گاز ها مورد استفاده قرار داد. CMFs ها رایج ترین مواد در صنایع تولید غذا و مشروبات، شیمیایی و دارویی و به طور فزاینده گاز و نفت می باشند.
اصول و تئوری اندازه گیری
اصول
جریان سنج های وزنی کاریولیس توانایی اثبات شده ای در ثبت جریان وزنی کل بهتر از 0.1 درصد برای آب در سرعت های متوسط دارد. هر دستکاه کوریولیس ضریب واسنجی خاص خود را دارد که بستگی به تنها داده های هندسی و خواص مواد لوله دارد. بنابراین فاکتور و ضریب واسنجی مستقل از خواص سیال است. اصول اندازه گیری CMFs بر اساس نیروی کوریولیس است که در سیستم های دوار و نوسانی(ارتعاشی) ظاهر می شود. چنین سیستم ارتعاشی در شکل 2-11 الف برای لوله مستقیم نشان داده شده است. این لوله توسط یک نیروی خارجی برانگیخته می شود. فرکانس برانگیختگی در فرکانس طبیعی لوله قرار می گیرد که انرژی مورد نیاز برای ارتعاش را به حداقل می رساند. معادله کلی نیروی کوریولیس است که جریان وزنی و بردار چرخش است.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا