دانلود پروژه ژنراتور القایی


مقاله ورد در مورد ژنراتور القایی


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته برق و الکترونیک (برق قدرت)، با عنوان ژنراتور القایی، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله ژنراتور القایی، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: ژنراتور القایی

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 121 (فونت 14)

منابع و ماخذ: دارد

شماره پروژه: 105


 عکسی از پروژه :


 

 فهرست مطالب :

مقدمه
فصل اول
ژنراتور القايي
مزايای ژنراتور القايي
معايب ژنراتور القايي
فصل دوم
مدلسازي عددي يك ژنراتور القايي
تاريخچه مدل دو محوري ماشين القايي
معادلات تبديل يافته ولتاژ
معادلات تبديل يافته فلوي پيوندي
معادله تبديل يافته گشتاور مغناطيسي
معادلات حالت
مدل ژنراتور القايي در حالت ماندگار
تئوري فضاي برداری
فصل سوم
راه اندازي ژنراتور القايي
پديده تحريك خودي
تعبيرپروسه تحريك خودي براساس مدار معادل RLC
تعبير پروسه تحريك خودي براساس سيستمهاي خودنوساني
توصيف سيستم خودنوساني
سيستم ماشين القايي
تغبير پروسه تحريك خودي براساس پسماند مغناطيسی
بررسي هاي تئوريكی
نكات عملي در راه اندازي ژنراتور القايي
فصل چهارم
مثالهايي از حالت هاي گذرا در ژنراتور القايي
اتصال بار اهمي به ژنراتورالقا يي
اتصال كوتاه سه فاز متقارن
اتصال كوتاه دوفاز
اتصال كوتاه دو فاز به زمين
اتصال كوتاه يك فاز به زمين
اثر شتاب روتور برروي پديده تحريك خودی


چکیده و مقدمه :

 در اوايل قرن بيستم به اين واقعيت پي برده شد كه ماشين القايي بعد از قطع ولتاژ خط ممكن است در حالت تحريك باقي بماند ولي براي ايجاد چنين تحريكي شرايط خاصي مورد نياز بود. محققان بعد از پژوهش و تحقيق در يافتند كه با اتصال خازنهايي به ترمينال موتور القايي در حال چرخش (توسط توان مكانيكي بيروني) شرط تحريك پايدار بوجود آمده و ولتاژ بطور پيوسته توليد مي شود. بنابراين يك سيستم توليد جديدي متولد شد كه در آن ولتاژ خروجي شديداً به مقدار خازن تحريك و سرعت روتور و بار بستگي دارد. اين نوع توليد تا سالهاي 1960-1970 به فراموشي سپرده شد و مطالب كمي در مورد آن نوشته شد.
علت اين بي توجهي در اهميت عملي كم چنين توليدي مستتر بود. چرا كه ژنراتور القايي به تنهايي توانايي كنترل ولتاژ و فركانس توليدي را ندارد. از اين رو ژنراتورهاي سنكرون در واحدهاي توليدي بکار گرفته و هرساله مقدار زيادي سوخت صرف توليد برق ac مي شود. طبيعي است با استفاده روزافزون از آلترناتورهاي سنكرون، آنهااز نظر مقادير نامي، روشهاي خنك سازي، تكنولوژي ساخت و مدلسازي اين ژنراتورها دستخوش رشد و تحول شدند، اما ساختار اساسي آنها بدون تغيير ماند ولي بدليل نگراني از نرخ كاهش شديد منابع انرژي تجديدناپذير و به طبع آن صعود چشمگير قيمت نفت از يك طرف و ظهور و رشد قطعات نيمه هادي قدرت و پيشرفت كنترل صنعتي از طرف ديگر ژنراتور القايي بازگشت مجددي يافت.
از اين رو علاقمندي زيادي براي استفاده از انرژي هاي تجديدپذير، مثل باد جهت جايگزيني سوخت و كاهش نرخ مصرف سوخت ايجاد شد و توجه به ژنراتور القايي به خاطر مزاياي زيادي كه دارد بيشتر شد.
در سالهاي اخير كاربرد ژنراتور القايي در توليد برق از توربینهای بادي و آبی کوچک مورد توجه زيادي قرار گرفته است. چرا كه سادگي نگهداري و كاهش منابع انرژي فسيلي و توانايي ژنراتور القايي براي تبديل توان مكانيكي از فاصله وسيعي از سرعت روتور موجب شده تا به فكر جايگزيني انرژي باد به جاي سوختهاي فسيلي بيافتند و انبوه تحقيقات در اين زمينه نشانگر توانايي آن در رفع مشكلات حاضر است.


بخشی از این مقاله :

فصل چهارم
مثالهايي از حالت هاي گذرا در ژنراتور القايي:
در آخرين فصل، نمونه هايي از حالتهاي گذرا بررسي مي شود كه در اثر اتصال بار به ژنراتور و وقوع اتصال كوتاه در ترمينالهاي آن بوجود مي آيد. ماشين بكاررفته در تمام بررسيهاي زير همان ماشين بخش قبلی مي باشد.
4-1 اتصال بار اهمي به ژنراتور القايي
فرض مي كنيم ماشين القايي با سرعت سنكرون بهمراه بانك خازني متصل به ترمينالهاي استاتور، چرخانده شده و تحريك خودي ماندگار بدست آمده است. در اين حالت به طور ناگهاني در زمان t=0 .2 ثانيه يك بار ستاره 27 اهمي به ترمينالهاي ژنراتور وصل مي گردد. تغييرات كميتهاي  الكتريكي در شكل هاي (4-1 )و( 4-2 )نشان داده شده است. شكل (4-1) شامل متغيرهاي محور d،  جريان و اندوكتانس مغناطيس كننده مي باشد.
همانطوريكه از اين شكل مشاهده مي شود با اتصال بار اهمي جريانهاي d استاتور و روتور به جهت تزريق توان افزايش مي يابد. ولي ولتاژ Vds افت پيدا مي كند. نكته قابل توجه اين است كه وجود بار باعث مي شود ميزان تغييرات جريان روتور بيشتر از استاتور باشد. براساس توضيحات قبلي مي توان پيش بيني كرد كه im در اثر خاصيت ضد مغناطيسي بار كاهش خواهد يافت. شكل( 4-1 ت )تغييرات im را در پريود گذرا نشان مي دهد. نحوه تغييرات Lm نيز در همين شكل آورده شده است.


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


برچسب ها

ثبت دیدگاه