دانلود پروژه نیروگاه تولید پراکنده DG


مقاله ورد در مورد نیروگاه تولید پراکنده DG


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته مهندسی برق، با عنوان نیروگاه تولید پراکنده DG ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله نیروگاه تولید پراکنده DG ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: نیروگاه تولید پراکنده DG

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 90 (فونت 14)

منابع و ماخذ: دارد

شماره پروژه: 202


 عکسی از پروژه :


 فهرست مطالب :

–  گرم شدن زمین و تغییر اب و هوا
–   برخی پیامدهای شناخته شده ناشی از تغییرات آب و هوا
–    تاریخچه انرژی های نو
–    انرژی های نو
–    نیروگاه خورشیدی
–    تبدیل فتوولتاییک
–  سیستم های دیگر خورشیدی
–  مصارف و کاربردهای فتوولتاییک
–  انتخاب بهینه نیروگاه های تولید پراکنده در مناطق جغرافیایی ایران
–  محاسبه هزینه های سرمایه گذاری
–  طرح نصب سلول های خورشیدی برای دانشگاه ازاد گناباد
–  منابع و مناخذ


چکیده و مقدمه :

 مقدمه
–  گرم شدن زمین و تغییر آب وهوا ( بر گرفته شده ازمنبع  1و2:
–  با آغاز انقلاب صنعتی  که در اوایل قرن نوزدهم میلادی و وباعث پیشرفت بشرشد.،تغییرات گوناگونی نیز در زندگی انسانها رخ داده است.نیاز بشر به انرژی و مصرف انواع سوخت های فسیلی مثل زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی باعث افزایش زیاد گازهایی مانند دی اکسید کربن(CO2 ) در جو شده میشود.افزایش جمعیت کره زمین که باعث خراب کردن زمین ها و ساختن خانه ها ، تخریب جنگل ها، افزایش فعالیت های کشاورزی و دامداری و تولید ضایعات جامد و مایع شده است. رشد جمعیت و پیشرفت تکنولوژی در قرن اخیر به رشد میزان تقاضای حامل های انرژی تبدیل شده است.
ما انسانها با مصرف انرژی حاصل از سوخت های فسیلی و تولید بیش از حد گازهای گلخانه ای توازن انرژی زمین را بهم می زنیم.با  ادامه روند افزایش میزان تقاضا و مصرف انرژی در چند وقت آینده تغییر ساخت و ساز،زیاد کردن فعالیت های کشاورزی و دامداری و افزایش ضایعات جامد و مایع پدیده گلخانه ای را در جو زمین تشدید خواهد کرد. مدل های جوی پیش بینی می کنند که تا سال 2100 ، دمای کره زمین از 1 تا 5.3 درجه سانتیگراد افزایش خواهد یافت که این مقدار بیش از تغییرات دمایی 10000 سال گذشته خواهد بود. شکل 1 روند تغییرات دمایی زمین را در دو قرن اخیر نشان میدهد. انتشار روز افزون گاز های گلخانه ای، تغییر در ضریب انکعاس زمین و آلودگی حرارتی، عوامل مختلفی هستند که بر سرعت پدیده تغییر آب وهوا تا ثییر می گذارند و در این بین تاثیر و اهمیت گازهای گلخانه ای بسیار بیشترو مهم تر خواهد بود.


بخشی از این مقاله :

–  سیستم های دیگر خورشیدی
–  نیروگاه هیبریدی
یک سیستم هیبریدی کمبود های انرژی خورشید را جبران می سازد نه بوسیله سیستم نگهداری بلکه
بوسیله خورشید بعنوان یک منبع گرمایی دردسترس و کافی است و استفاده از سوخت های فسسیلی از قبیل
نفت یا گاز در مواقع دیگر. DOE مطالعاتی را در زمینه سیستم های هیبریدی روی سیکل برایتون بعنوان
یک پیشنهاد مهم در دست دارد.
سیال ابتدایی به سمت ریسیور رفته و توربین گازی شروع به کار می کند. سیال می تواند هوا، هلیوم و یا مخلوط دیگر گازها باشد. اگر چه سیکل برایتون ساده تر از سیکل رانکلین است ولی به دماهای بالاتر برای رسیدن به راندمان مطلوب نیاز دارد. بطور معمولی یک نیروگاه سیکل رانکلین از نوع خورشیدی یا فسیل بخاری با دما در حدود 540 تا C 590 و با فشار bar 70 و حتی بیشتر نیاز دارد. نیروگاه های خورشیدی سسیکل برایتون که با گاز کار می کنند با شار بسیار پایین تر کار می کنند اما برای اینکه قابل رقابت باشند باید در دمای بسیار بالایی کار کنند. طراحی این گونه نیروگا ه ها و موادی که برای ریسیور بکار می رود برای چنین مواردی سخت است. DOE و EPRI مطالعاتی را در زمینه طراحی و کار ریسیور هایی که با دمای بالا کار می کنند وبا آلیاژهای فلزی و قطعات سرامیکی ساخته می شوند را دارند. شکل 5-8 یک ریسیور هانب کام سرامیکی که توسط بنیاد ساندرز ساخته شده و توسط ادوارد در کالیفرنیا تست شده است را نشان می دهد.

–    سیستم های سیکل مرکب ( بهم پیوسته )
سیکل های بهم پیوسته در نیروگاه های سیکل برایتون ورانکلین استفاده می شود . در سیکل برایتون از توربین گازی با دمای بالا ودر سیکل رانکلین از ژنراتورهای بخاری .
شکل 5-11یک سیکل مرکب با دو شفت توربین گازی ویک سیستم ریسیورمرکزی را نشان می دهد .
هوای جو بوسیله یک کمپرسور فشرده شده وگرم می شود . با دادن گرما دمای آن شاید به C 815 برسد .
سپس از طریق توربین، کمپرسورروتوربین قدرت یک ژنراتور الکتریکی به حرکت درمی آید.  درزمان هایی که خورشید نیست ژنراتوربخاری توسط سیستم نگهداری گرمایی وتوسط یک کمپرسورجداکار
می کند .


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


ثبت دیدگاه