دانلود مقاله تاثیرات زیست محیطی بر فرودگاه ها

ریال660.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “تاثیرات زیست محیطی بر فرودگاه ها” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله تاثیرات زیست محیطی بر فرودگاه ها
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 36 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله محیط زیست – هوانوردی
گرایش های مرتبط با این مقاله مراقبت پرواز
موضوعات فرودگاه – هواپیما
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2059
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
 مقدمه
قانون گذاری محیطی
قوانین آمریکا
قوانین اتحادیه اروپا
ایالات متحده آمریکا
راهنمای محیط زیست فرودگاه
اتحادیه اروپا
سازمان بین المللی هواپیمایی کشوری
پروسه ی بررسی محیط زیست
سطوح بررسی و مستندسازی
هدف گذاری و هماهنگی نمایندگی
آماده سازی پیش نویس سند
هدف و نیازمندی پروژه
جایگزینها
محیط زیست متاثر از برخی عوامل
پیامدها / تاثیرارت زیست محیطی
مشارکت و بررسی عموم
آماده سازی نهایی سند
آماده سازی سند تصمیم گیری
کیفیت و آلاینده های هوا
تاثیرات هوانوردی
استانداردهای کیفیت هوا
تغییرات آب و هوایی و گازهای گلخانه ای
مواد سمی هوا
ارزیابی کیفیت هوا
به حداقل رسانی تاثیرات
منابع طبیعی و گونه های زیستی
منابع تاریخی، باستانی، معماری و فرهنگی

 

بخشی از متن مقاله
 مقدمه
فرودگاه ها نهادهایی هستند که تاثیرات بنیادی، اقتصادی، اجتماعی، و محیطی در سطح بومی، ایالتی، و حتی ملی دارند. آنها تقریبا در هر نقطه از دنیا، حمل و نقلی کارآمد را برای مسافرین و کالاها محیا میکنند، که نقش حیاتی در روندی به سمت جهانی سازی و ارتباطات بین تجارت بین الملل و اقتصاد محلی دارند. هرچند عموما سودهای اقتصادی فرودگاه ها و مسافرتهای هوایی شناخته شده هستند، اما در آنها هزینه های اجتماعی و محیطی مربوط به ساخت و اداره ی فرودگاه ها نیز وجود دارد. مطالعات شروع شده در اواخر 1960 که تاثیرات زیست محیطی پروژه های فرودگاهی را ارزیابی میکرد به یک موضوع مهم در پروسه ی تصمیم گیری در آمریکا تبدیل شده بود، که اندکی بعد، در پی آن مطالعات مشابهی درباره ی پروژه های فرودگاهی در اروپا انجام شد. این مطالعات اولیه بر روی شناسایی و تلاش برای سنجیدن پتانسیل تاثیرات روی اصول پروژه-به-پروژه متمرکز شده بودند، این تحقیقات تا زمانی که پروسه ی برنامه ریزی و طراحی به نتیجه نرسیده بود، حتی در حد نظریه هم نبودند. این امر موجب تغییرات پر هزینه ای در پروژه جهت جلوگیری از منابع و عوامل آسیب پذیری که در زمان انجام پروسه ی برنامه ریزی و طراحی مطرح نبوند، میشود.

همچنان که قوانین و مقررات محیطی در طی زمان دگرگون شده است، رویکرد ارزیابی تاثیرات زیست محیطی فرودگاه ها و پروژه های فرودگاهی نیز تغییر یافته اند.

مدیران و مالکان فرودگاه ها در اکثر موارد نیاز به حداقل رسانی تاثیرات عملکرد و پروژه های فرودگاهی بر روی محیط زیست و جامعه اطراف را احساس میکنند و تاثیرات را بسیار زودتر از پروسه ی برنامه ریزی در نظر میگیرند. آنها همچنین شروع به اتخاذ رویکردی همه جانبه کرده اند تا راه های پایدارتر کردن فرودگاه ها و عملکردهایشان را شناسایی کنند. این فصل مروری است بر چهارچوب مقرراتی که فرودگاه ها عمل میکنند و بررسی پروسه ی زیست محیطی و بحثهای مختصری موضوعات اساسی محیطی که فرودگاه ها در اوایل قرن بیست و یک با آن مواجه میشوند.

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا