دانلود مقاله تاثیرات مصالح ساختمانی تقویت نشده بر عملکرد لرزه ای ساختمانهای RC

ریال410.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “تاثیرات مصالح ساختمانی تقویت نشده بر عملکرد لرزه ای ساختمانهای RC” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله تاثیرات مصالح ساختمانی تقویت نشده بر عملکرد لرزه ای ساختمانهای RC
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 11  صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله عمران
گرایش های مرتبط با این مقاله ساختمان های بتنی
موضوعات عملکرد لرزه ای – بتن مسلح (RC)
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2052
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
خلاصه
مقدمهخلاصه
مقدمه
ملاحظات در ساختمانها
تحليل و مدلسازي غير خطي
مطالعه پارامتري
ويژگيهاي ديناميك
نيروي محوري و توزيع لحظه خم شدن
الگوي ارائه شده
منحني ظرفيت و مسطح انجام
نتايج
پايان

 

بخشی از متن مقاله

خلاصه
استفاده از مصالح ساختماني تقويت نشده مثل ديوار تيغه،در ساختمانهاي چهار چوب دار يك عمل متداول در هند ودر ساير نقاط جهان است. نقاط كشيده شده در روي نقشه عموماًدرطراحي در نظر گرفته نمي شود وساختمانها بصورت قالبهاي ساده طراحي مي شوند اين بررسي به تأثير مصالح ساختماني در مورد مرتعش بودن ساختمانها با قالب RCمي پردازد.به اين منظور ،سه ساختمان با ارتفاع چهار طبقه ،هشت طبقه وشانزده طبقه با نقشه يكسان درنظر گرفته شده اند.تحليل خطي وطراحي هرساختمان با قالب ساده به تناسب با مختصات روش هندي ها اجرا شده اند. تأثير نقاط كشيده شده در نقشه منجر به ارائه الگوها واجراي ارتعاشاتي مي شود كه با كمك تحليل آسان غير خطي مطالعه شده است .مشاهده شده است كه نقاط روي نقشه منجر به افزايش زياد سفتي وقدرت ساز مي شوددر حاليكه ظرفيت تغيير شكل سازه كاهش مي يابد درمورد يكنواختي ساختمانهاي قالب دار كه با مختصات طراحي شده اند؛ مشاهده شده است كه اين قالبها قبل از عناصر نابود مي شوند. مشاهده گرديده است كه به خاطر عمل ستوني يا پايه اي اين نقاط ، نيروهاي محوري بالايي در ستونهاي ساختمانهاي قالب دار يكنواخت ، بوجود مي آيد و در نتيجه ، ستونها زودتر از ساختمانهاي بدون قالب ، خراب مي شوند.

مقدمه
در هند ، قالبهاي بتوني با مصالح تقويت شده، سيستم ساختاري متوالي در ساختمانها مي باشد . مصالح ساختماني به جاي عناصر ساختاري ، براي موارد زيباشناسي يا كاريردي مورد استفاده قرار مي گيرند. طراحان ، وجود آنها را ناديده مي گيرند و توجهي به امنيت ارتعاش آن يا به تأثير آن در قاليت ساختار ، نمي دهند. گرچه اينها به عنوان عناصر غير ساختاري در نظر گرفته مي شوند: اما اينها با قابل در تفامل هستند وقتي كه ساختمان در معرض بارهاي جانبي قرار مي گيرد مصالح مورد نظر به عنوان ستون هاي قطري در بين اتصالات قالب عمل مي كنند. اين ستون نظري منجر به افزايش قابل توجه سفتي و قدرت ساختار مي گردد . سفتي افزايش يافته ، نيروي اينرسي را در طول زلزله جذب مي كند. بر اساس تعاميل مصالح و قالب ، روشهاي خرابي كل ساختار عوض مي شود چهار نوع خرابي مشخص گرديده اند. 1- تخريب كشش ستونها كه در نتيجه لحظات واژگوني در قالبها با نسبت يا ضريب يا 2- لغزش برشهاي مصالح در طول اتصالات ملات بستر كه منجر به برش لوله ها در ستونها به علت اثر كم ستونها مي شود. 3- تخريب فشردگي ستونهاي قطري . 4- كشش قطري در طول زلزله – نقاط در معرض نيروها داخل صفحه و خارج صفحه قرار مي گيرند . در عمل صفحه ممكن است كه در هر كدام از سه حالت آخر ، تخريب شود. در مورد نقاط سست ، تخريب ممكن است انجام پذيرد به خاطر عمل كمانش – در عمل خارج صفحه ، نست n/t پايين : مكانيسم طاق زدن گسترش مي يابد . بطور كلي نقاط اول به صورت داخل صفحه شكسته مي شود و بعد تخريب مي گردند. پديده نهايي كاملاً پيچيده است تا در كليت اداره شود در مطالعه حاضر قدرت و تأثير نقاط داخل صفحه در نوع ارتعاش ساختمانهاي با قالب RC بررسي شده است.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا