دانلود مقاله کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در اختلال طیف درخودماندگی یا اوتیسم

ریال420.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در اختلال طیف درخودماندگی یا اوتیسم” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله کارازمایی کنترل تصادفی استفاده از طب سوزنی در اختلال طیف درخودماندگی یا اوتیسم
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 12 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله عصب شناسی
موضوعات  طب سوزنی – بیماری – اختلال طیف اوتيسم (ASD)
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2048
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
چکیده
روش ها
مقدمه
تایید اخلاقی
روش ها
نمونه های مورد مطالعه
تصادفی سازی و تخصیص پنهان
مداخله
ارزیابی ارزیاب نامطلع
اثرات جانبی
تحلیل آماری
نتایج
خصوصیات معیار

 

بخشی از متن مقاله
چکیده:
هدف: رویکرد درمانی طب سنتی چینی در اختلال طیف در خود ماندگی یک روش کارکردی است. برای مطالعه کارایی، ایمنی و کارکرد مغز در استفاده از طب سوزنی زبان در کودکان با اختلال طیف در خود ماندگی بایستی بررسی شود.
روش ها: 21 پسر بچه با اختلال طیف درخودماندگی( 3 تا 16 ساله)، به طور تصادفی در گروه TAC( TAC، n= 12، با دریافت روزانه TAC به مدت 8 هفته)، یا شاهد (C:n=9; بدون طب سوزنی) قرار گرفتند. شاخص های برایند اولیه شامل چک لیست ارزیابی درمان خوددرماندکی، شاخص رشد زبان رینل، تست تست بازی نمادین (SPT)، شاخص استقلال کارکردی برای کودکان(WeeFIM)،

قالب جهانی بالینی (CGI) مقیاس و متابولیسم FDG مغزی توسط PET بودند.
نتایج: بهبود و پیشرفت معنی داری در بخش سخنوری ATEC( )، خودپایی WeeFIM( P=0.021)، حوزه شناختی WeeFIM( P=0.001) و نمره کل WeeFIM(p=00.1) در گروه TAC در مقایسه با گروه C بود. تفاوت معنی داری در پاسخ بالینی مثبت بین هر دو گروه در معیار های زبان، کارکردی و قالب والدی و متابولیسم گلوکز مغزی با استفاده از معیار های ROC نشان دادند. هیچ گونه رابطه معنی دار متابولیسم گلوگز PET با پاسخ بالینی مشاهده نشد. هیچ یک از کودکان اثرات جانبی نشان ندادند.

نتیجه گیری” دوره کوتاهTAC می تواند کارکرد های خاص را در کودکان با اختلال خود درماندگی به خصوص عملکرد زبانی و شناختی بهبود بخشد. هیچ گونه ارتباط آماری معنی دار متابولیسم گلوکز PET با پاسخ معنی دار دیده نشد. مقیاس بزرگ تر با اندازه نمونه بیشتر کارازمایی بالینی باید برای بررسی های زیاد در نظر گرفته شود.

1-مقدمه
اختلال طیف خوددرماندگی یک اختلال نموی عصبی است که بر زبان، تکلم، معاشرت اجتماعی و رفتار اثر می گذارد. خود درماندگی یک اختلال غیر همگن می باشد و درمان های رایج مورد استفاده، ترکیبی از برنامه نویسی آموزشی پشتیبانی و و تخصصی، آموزش ارتباط، و مداخلات روانی اجتماعی، رفتاری و رشدی می باشند با این حال در خصوص بهترین درمان هیچ گونه توافق کلی وجود ندارد زیرا تغییرات زیادی در شواهد و محکم بودن ادله وجود دارد که متغیر از نبود شواهد قدیمی و عدم معتبر بودن شواهد فعلی است.

در طب سوزنی سنتی چینی، تقریبا 400 نقطه طحالی بر روی سطح بدن با کاکرد های مختلف ارتباط دارند. طب سوزنی در چین به مدت بیش از دو هزار سال کار برد داشته است. برخی نقاط در زبان در ارتباط با اندام های مختلف، و کانال های انرژی برای خوددرماندگی استفاده شده اند. مفهوم اندام و کانال های انرژی در مدل tcm پایه و اساس بهبود رفتار، شناخت و تکلم در کودکان مبتلا به خود درماندکی شناخته شده اند.

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا