دانلود مقاله خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی

ریال560.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله خصوصیت عایقی گاز دی اکسید کربن پرفشار تحت شرایط تجهیزات واقعی
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 26 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله برق صنعتی – برق قدرت – شبکه های انتقال و توزیع
موضوعات دی اکسید کربن
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2044
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله

چکیده
مقدمه
مزايا
رفتار عایقی گازها
خواص عمومی گاز SF6
ویژگی ها و موارد قابل توجه ترانسفورماتورهای گازی
تشکیل یون منفی
یونیزاسیون حرارتی
یونیزاسیون در سطح الکترودها:
تخلیة الکتریکی در گازها
بریکرهای خلاء
بریکرهای روغنی
بریکرهای هگزا فلوئورید گوگرد (SF6)
مكانيزم عمل كليدهاي فشار قوي
کلیدهای گازیSF6
خواص خاموش کنندگی
سایر خواص فیزیکی
ثابت دي الكتريك SF6
اثر ميزان رطوبت در گاز SF6
مزاياي بريكرهاي گازي

 

بخشی از متن مقاله
 چکیده
گاز SF6 به طور گسترده ای در تجهیزات برق و الکتریکی نظیر مدار های شکن و مبدل ها به دلیل خصوصیت عایقی بالای خود و نیز خصوصیات تداخلی مورد استفاده قرار می گیرد. با این حال از سال 1997، SF6 یک گاز گل خانه ای را تحت محدودیت های انتشاری در COP3 طراحی کرده است( سومین جلسه کنفرانس احزاب کنوانسیون تغییر اقلیم امریکا) طوری که یک گاز عایق کننده جدید به عنوان جایگزین SF6 مطرح شده است. در این تحقیق، استفاده از گاز دی اکسید کربن پر فشار هم به عنوان عایق با تاکید بر ابعاد زیست محیطی مطرح شده است. داده های عایق برای گاز عایق گننده بر اساس تابلو های علیق گاز متشکل از موارد زیر بدست امدند: خصوصیات تجزیه عایق تحت شرایط تمیز و 2- خصوصیت تجزیه عایق با آلودگی ذره ای متالیک. پارامتر های این مورد بر گرفته از دیدگاه واقعی بودند طوری که گاز پر فشار 2 مگاپاسکال با اندازه الکترود دارای سطح موثر، زبری سطحی مشخص و طول ذره متالیک معین استفاده شد که در پایه الکترود gis قرار داشت. در نتیجه؛آزمایشات با استفاده از این پارامتر ها خصوصیات عایق را برای گاز دی اکسید کربن پر فشار نشان دادند و این که پالس های صاعقه و نیز SF6GIS در نظر گرفته شدند. لزوم استفاده از روش هایی برای مهار pd تحت ولتاژ ac و نیز لزوم محدود سازی ذرات خارجی حول رسانای مرکزی و اسپیسر های عایق نیز تشخیص داده شد.مقدمه
SF6 برای تجیهیزات برقی از سال 1960 به دلیل عایق برتر و خصوصیات تداخلی ایده ال در نظر گرفته شده است. امروزه، گاز SF6 به طور گسترده در تجهیزات متغیر از چندین کیلوات تا طبقه ehv جی آی اس، GCB، و خطوط انتقال عایق گاز GIL استفاده می شود. از سال 1980 میلادی، مطالعات زیادی برای یافتن گاز جایکزین SF6 صورت گرفته است ولی گاز های فوق نتوانسته اند نسبت به این گاز برتری پیدا کتتد طوری که خصوصیاتی نظیر عایق، نقطه چوش و سمیت نتوانسته است معیار های خوبی این گاز ها را براورده کند. گاز6 SF در صنعت برق، به عنوان يك ماده عايقي در تجهيزات فشار قوي و در سطوح ولتاژ بالا بسيار كاربرد دارد.اگرچه SF6 خالص به لحاظ شيميايي خنثي مي باشد، اما در عين حال يك گاز گلخانه اي قوي با يك شبكه مولكولي است كه خواص آن در شرايط گرما، بسيار فراتر از دي اكسيد كربن خواهد بود. علاوه برجنبه هاي زيست محيطي، از جهت اقتصادي نيز، نشتي گاز SF6 گران تمام شده و هزينه تعويض آن بسيار زياد مي باشد. روشهاي رايج براي بازرسي نشتي SF6 ، شامل استفاده از صابون است كه با اين عمل، در صورت وجود نشتي، حبابهاي گاز در محل نشتي ظاهر مي شوند و بدين ترتيب نشتي تشخيص داده مي شود.اين روش نسبتا” زمان بر بوده و بدليل اينكه لازم است تا تجهيزات مورد بازرسي بي برق گردند، پر هزينه مي باشد.
اخيرا” مؤسسهEPRI براي تشخيص نشتي گاز 6SF ، روش جديدي مبتني بر استفاده از دوربين “GasVue”،براي انجام بازرسي در محل تجهيزات ارائه نموده است. دوربين ليزري“GasVue” يك فناوري جديد در بازرسي و آشكار سازي نشتي گاز 6SFمي باشد. اساس كار اين دوربين بر تركيب Co2laser (قسمتي كه طول موجهاي مادون قرمز را براي جذب و شناسايي 6SFهماهنگ مي نمايد)با يك سيستم تصويري مادون قرمز مي باشد و بدين ترتيب، امكان مشاهده نشتي SF6 كه براي چشم غير مسلح و ديگر تجهيزات بازرسي بصري، غير محسوس است، فراهم مي گردد.

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا