دانلود مقاله بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده

ریال228.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد. در این فایل ها هیچ گونه واترمارک یا نامی از سایت دانش راه به کار برده نشده و آماده ارائه هستند. فایل ورد مقاله نیز امکان ویرایش کامل و اضافه کردن نام یا هر متن دیگری را داراست.

توضیحات

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله بیولوژی زیست شناسی رشدی خونسازی در موجود زنده
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 25 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله زیست شناسی – پزشکی
گرایش های مرتبط با این مقاله هماتولوژی یا خون شناسی
موضوعات
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2040
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
مقدمه
رشدشناسی سلول های بنیادین اولیه و نهایی
القا و مهاجرت سلول های بنیادین خونسازی و نمونه ها
خونسازی کیسه ی زرده در جنین
پرندگان
دوزیستان
ماهی
خونسازی پشتی
تکامل خونسازی و اندوتلیالی
مطالعات درمورد مهره داران پایین تر
مطالعات خون سازی در ژنوپوس
خلاصه

 

بخشی از متن مقاله
پیدایش مبهم سلول های بنیادین خونسازی در طول رشد اولیه ی ستون فقرات ، محققان بسیاری را برای چندین قرن فریفته است. مراحل ملکولی که به خونسازی جنینی منجر میشود برای مشخص شدن باقی میمانند ، اگرچه مطالعات اخیر وقایع اولیه و الگوهای مهاجرت را که برنامه ی خونسازی را منظم میکند ، شروع کرده اند . این مقاله سابقه ی تاریخی بیولوژی رشدی خونسازی ستون فقرات را فراهم و سیستم ها و روش هایی را تاکید میکند که برای بررسی تنظیم سلول بنیادین خونسازی درطول تکامل جنین استفاده میشوند .
رشدشناسی سلول های بنیادین اولیه و نهایی
در طول رشد ستون فقرات ، محل خونسازی تغییر میکند . همانطور که جمعیت های جدید سلول های بنیادین پدیدار میشوند . در رشد پستانداران ، سلول های بنیادی به طور مداوم کیسه ی زرده دور جنین ، کبد جنینی ، طحال ، مغز و استخوان فرد بالغ را اشغال میکنند . عواملی که لانه گروی را در مکان های خونسازی تنظیم میکنند ، شناسایی نشده اند ، هنوز بندهای پایین تر برخی اطلاعات را در مورد این فرآِند فراهم میکنند. BM ابتدا در تکامل تدریجی به عنواان مکان خونسازی فرد بالغ از طریق دوزیستان خاص استفاده میشود .
تغییرات فصلی میتواند باعث تغییر در مکان های خونسازی در برخی دوزیستان احتمالا به علت تغییرات در سطوح گردش استروئید شود . اگرچه کیسه زرده جنینی ، کبد جنینی ، طحال ، و BM مکان های شایع خونسازی در بسیاری ا زمهره داران هستند ، کاربدرشان مورد نیاز نیست ، و برخی ارگانیسم ها ویژگی های منحصر به فرد این مکان های خونسازی را نشان داده اند . مرغ از کبد جنینی به عنوان ارگان اصلی اریتروپوئتیکی استفاده نمیکند اما در عوض تشکیل خون را روی کیسه زرده دور جنینی و در مناطق حاویه ای نگه می دارد تا زمانی که خونسازی BM برقرار شود . در برخی ارگانیسم ها خون سازی در مکان های غیر عادی مانند تخمدان ، بیمنه ها ، غده های فوق کلیوی ، پرده های درونی دل رخ میدهد . بنابراین سلول های بنیادین خونسازی دارای توانایی مهاجرت درون ارگانیسم ها به یک منطقه هستند که وجودشان را حمایت خواهد کرد و به تفکیک متعاقب اجازه میدهد .
در مطالعات اولیه ی خون سازی ، یک مدل مطرح میشود که در آن سلول های بنیادی خونسازی جنینی و بالغ از سلول های بنیادی حون جنینی اصلی مستق میشوند که کیسه زرده اولیه دور جنین را اشغال میکنند ( شکل 1 – بالا ) در این مدل ، سلول بنیادین کیسه زرده به مکان خونسازی جنینی مهاجرت یا گسترش می یابد ، مانند کبد که در اینجا این برنامه ی جنینی را بر اساس تفکیک گسترش میدهد . بانابراین فعالسازی برنامه ی جنینی یا بالغ به تنظیم استنسافی بستگی دارد که میتواند از طریق راهنمایی محیطی به کار برده شود .
اگرچه این مدل درخواست های مشخصی دارد ، مطالعات دیگر نشان میدهند که سلول های خونی جنینی یک جمعیت متفاوت از سلول هارا از سلول های خونسازی جنینی نشان میدهند ( جدول 1 ) . برای مثال ، اریتروسیت های جنینی از نظر شکلی بزرگ ، جمع شده هستند و سیتوپلاسم بسیار زیادتری از سلول های خونی جنینی بالغ دارند . سلول های خونسازی جنینی تقریبا به تبار اریتروئیدی در محیط طبیعی محدود میشوند ، اگر چه این ممکن است تا حدودی به علت ویژگی های میکرومحیط خونسازی باشد . سلول های جنینی به طور ثابت در طول زمان رشد در حال گسترش هستند و برای دوره های زمانی بسیار طولانی برای تفکیک ، متوقف نمیشوند ، در حالیکه سلول های بنیادین خونسازی جنینی و بالغ در G0 برای دوره های زمانی بسیار زیاد باقی می مانند و فقط به طور موقعیتی فعال میشوند ، رمانیکه مورد نیاز هستند . در پایان ، سلول های خونسازی جنینی ، و بالغ ، هرکدام گلوین های متفاوت را ترکیب میکنند . این تفاوت ها مدلی را نشان میدهند .
( شکل 1 – پایین ) که در آن سلول های بنیادین جنینی (اولیه ) و جنینی یا بالغ ( نهائی ) به طور متمایز در اوایل رشد مشتق میشوند . نتیجه در طول اولیه نهائی مطرج میکند که تغییر گلوبین از طریق تغییرات در جمعیت های سلول به جای اتفاقات استنتاجی ، کنترل میشوند .
القا و مهاجرت سلول های بنیادین خونسازی و نمونه ها
سلول های بنیادین خونسازی از میانپوست ( مزودرم ) شکمی مستحق میشوند .
برای درک وقایع اولیه که به خونسازی جنینی منجر میشود ، درک تشکیل الگگوی بنیادین اولیه جنین لازم است . مطالعات کلاسیک در بیولوژی رشدی از دوزیستاان برای بررسی تکامل جنینی ، استفاده کرده اند ( شکل 2 و 3 و 6 ) و اصول اصلی رشد جنینی در ارگانیسم های بالاتر حفظ میشوند . تخم ژنوپوس بارورنشده شامل یک قطب حیوانی ( نیم کره ی بالا از طریق قرارداد ) و قطب گیاهی ( نیم کره ی پایین است ) . بعد از باروری ، محور پشتی جنین در سمت مخالف نقطه ورود اسپرم حاصل خواهد شد ، و با پایه ی 32 سلول ، یک سلول شکمی برای تبدیل شدن به خون مقدر میگیردد . ( بلاستومر 4 ) . وقایع اولیه خونسازی منحصرا از طریق تعیین کننده های مادری ته نشست شده در تخم در طول تشکیل و تکامل تخم مشخص میشوند .

 

توضیحات تکمیلی

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دیدگاهتان را بنویسید