دانلود مقاله تفکر نقادانه در خصوص سهم مسائل روش شناسی در حسابداری

ریال820.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “تفکر نقادانه در خصوص سهم مسائل روش شناسی در حسابداری” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله تفکر نقادانه در خصوص سهم مسائل روش شناسی در حسابداری
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 55 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله حسابداری – اقتصاد
گرایش های مرتبط با این مقاله حسابرسی
موضوعات سهام (سهم)
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2029
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
چکیده
مقدمه
مكانيسم هاي مسئوليت پذيري در حوزه عمومي
مسئوليت پذيري، استدلال عملي و گفت و شنود
كمونيسم، هستي شناسي و مسئوليت پذيري
نقش علت و معلولی تفکر انتقادی در آموزش حسابداری
یادگیری دانش حسابداری
به کارگیری دانش حسابداری
موقیعیت اصلی تحقیقات حسابداری در خصوص الگوها
موقعیت های دیگر در خصوص الگوها در چارچوب رشته حسابداری
فراكمونيسم
نتيجه گيري

 

بخشی از متن مقاله
 چکیده
بحث لافلین (1995) در مسائل روش شناسی در حسابداری( تحقیقات تجربی لافلین در حسابداری: رویکرد های جایگزین و موردی برای نگرش میان مدت. مجله حسابداری، حسابرسی و مسئولیت پذیری، در این مقاله مورد استناد واقع شده است. در این جا ما به ارزیابی و تشریح نگرش و تفگر در خصوص پذیرش مسائل بحرانی می پردازیم. از این روی اقدام به ارزیابی و تشریح سهم از جمله درک این بحث با ارتباط آن با کار قبلی می کنیم.سپس ارزیابی های قبلی لافلین 1995 به طور نقادانه در دستور کار قرار گرفته و اثرات متقابل نیز بررسی می شود. نتیجه گرفته می شود که لافلین 1995، یک سری اطلاعات مثبت برای توسعه تحقیقات حسابداری و غیره در اختیار می گذارد. با توسعه آنالیز، ما نقاط قوت گرایش نظری بحرانی ژرمن را در بررسی و توسعه درک نظری حسابداری و عملیات مربوطه کاوش می کنیم.
لغات کلیدی:نقادانه، منافع عمومی، روش شناسی تحقیق
1-مقدمه
مقاله لافلین 1995 بار ها در خصوص مناظرات و مباحث روش شناسی در حسابداری استناد شده است و می توان گفت که لافلین نقش مهمی در تحقیقات حسابداری و زمینه های مربوطه دارد. در این جا ما به بررسی دیدگاه های روش شناسی حسابداری لافلین با در نظر گرفتن دیدگاه های مربوطه و ارتباط آن با توسعه بالقوه تحقیقات امروزه می پردازیم. بحث ما در این جا می تواند اطلاعات زیادی را از کار ها ئ منابع قبلی برای علاقه مندان به روش های حسابرسی در اختیار بگذارد. لافلین نقش مهمی در بهبود گرایش نظری انتقادی ژرمن دارد ایشان سعی می کند تا یک رویکرد تحقیقاتی ارایه دهد که هم قوی و هم معنی دار است. اين مقاله با ديدي انتقادي حسابداري اجتماعي و محيطي مدرن را مورد تجزيه و تحليل قرار مي دهد. در ابتدا، راجع به اين موضوع بحث مي كنيم كه مدل هاي حسابداري اجتماعي و محيطي نوين بر پايه چهارچوب هاي ليبرال و فرايند گرايي كه براي پيشنهادات و طرح هاي اصلاحي محدوديت هايي قايلند توسعه يافته اند. پس از آن بر موارد تمركز حسابداري اجتماعي و محيطي بر شركت ها خواهيم پرداخت كه در اين مورد حسابداري اجتماعي و محيطي به عنوان موجوديتي كه به سيستم هاي حسابداري هويت مي بخشد و سعي در رفع اشتباهات متداول در اين زمينه دارد، عمل خواهد كرد. براي توسعه در ايجاد ديدگاهي جديد نسبت به نقش هاي اجتماعي و محيطي حسابداري، اين مسئله به نظر رسيد كه آيا افكار كمونيستي نوين مي توانند فرايندهاي دموكراتيك را تقويت كنند. هدف از اين بررسي ترغيب مناظرات و مباحثي است كه در حوزة نقش شركت ها و اثرات آن ها بر طبيعت در بر مي گيرند. ما در اين زمينه بحث مي كنيم كه موراد نهفته در تئوري كمونيستي نوعي مدل دموكراتيك مي باشند كه از طريق آن مي توان به طور انتقادي مسير و هدف حسابداري را به عنوان مؤسسه اي در حوزه عمومي مورد نقد و بررسي قرار داد.
لافلین موضع های نظری-اسلوب شناسی یا مکاتب فکری را از حیث سه تسلسل یا زنجیره ارایه می کند. این مکاتب که از نظر او موسوم به سه باند گسترده هستند با عنوان تئوری، روش شناسی و تغییر مطرح شده اند( صفحه 66). ار رابطه با باند تغییر، ایشان خاطر نشان می کند پژوهش و تغییر را می توان در یک طیف یا زنجیره از حیث درجات تاکید یا تعهد بر تغییر وضع موجود( یا بر عکس، از حیث محافظه کاری آن) طبقه بندی کرد. در رابطه با باند تئوری، ایشان عنوان می کند که پژوهش یا تحقیق را می توان در یک طیف از حیث درجه سوبژکتیویسم هستی شناختی و معرفت شناختی( یا برعکس، از حیث عینی گرایی) طبقه بندی گرد- که جنبش و حرکتی در جهت یک نسخه متمرکز و تلفیق شده از بعد ماهیت علم اجتماعی بارل و مورگان 1979 است. و در خصوص باند روش و اسلوب شناسی، لافلین (1995و پ 66)، عنوان می کند که: انتخاب در رابطه با روش شناسی مستلزم گرفتن موضعی در خصوص ترکیب ماهیت و نقش مشاهده گر در فرایند کشف ( فرض ماهیت انسان بارل و مورگان) و سطح رسمیت نظری در تعریف اعمال شده بر ماهیت روش های کشف ( روش شناسی بارل و مورگان) است.
هر یک از سه باند، برای اهداف تفسیر و تشریح، به سه مقوله اسکالر طبقه بندی می شوند: بالا، متوسط و پایین( برای مثال، تحقیق می تواند بسیار ذهنی گرا و یا به شدت غیر ذهنی گرا باشد و یا دیدگاه متوسط یا بینابین را اتخاذ کند). سه طیف و تسلسل به صور یک مکعب سه بعدی ترسیم می شوند که متشکل از 27 مکعب کوچک است( و از حیث طبقه بندی زیاد، متوسط و پایین، تعریف می شود). در نزدیکی مرکز مکعب سه بعدی، لافلین دیدگاه نظری انتقادی آلمانی خود را می یابد.
مشابه با بارل و مورگان 1979 و لافلین و لاو 1990( که از بارل و مورگان تبعیت می کنند)، لافلین 1995، چندین مکتب فکری ( را نظیر ساختار دهی و کنش گرایی نمادین بالمر) یافته است که از تحقیقات تجربی حسابداری بر گرفته شده است. یک توجیه برای جایگاه یابی ها از طریق پروفیل تاریخی اثرات بر روی این مکاتب ارایه شده است- مداخلات فسلفی کلیدیکانت، کنت، هگل، فیشته، دیلتی، وبر، مارکس و نیچه.
حسابداري محيطي و حسابرسي محيطي طي 5 سال گذشته حوزه رو به رشدي براي تحقيقات محققان حسابداري بوده است.1 اين مقاله بر پايه همين توسعه ها و پيشرفت هاي اخير در حسابداري محيطي انجام شده است تا به سه هدف متعامل زير نايل شود: – نشان بدهد كه حسابداري محيطي همانطور در حال حاضر نيز به همين گونه است و به عنوان روح حسابداري در شركت ها به كار مي رود تا بتواند بر اشتباهات متداول اين بخش اثر گذار باشد.- ساختارهاي ليبرال را كه حسابداري محيطي بر پايه آن بنا شده است را مورد بررسي و آزمون قرار دهد و مباحثي را كه در اجتماعات گوناگون در اين مورد در مي گيرد، توضيح دهد.- مشخص كند كه آيا تفكرات كمونيستي مدرن 2 مي توانند فرايند هاي دموكراتيك را كه مباحث و مناظرات مربوط به نقش شركت ها و آثار آن ها بر محيط را ترغيب مي كنند، تقويت كند.
در اين مقاله، كمونيست به عنوان يك حركت سياسي كه تلاش هاي مدل هاي مدرن ليبرال را كه براي پشتيباني و توسعه چهار چوب هاي مسئوليت پذيري و قابليت حسابرسي شدن به كار مي روند، مورد چالش قرار مي دهد، مد نظر قرار گرفته است.3 كمونيست ها اعتقاد دارند كه حوزه تعريف خوبي هميشه براي تعريف آنچه كه صحيح است كافي نيست، زيرا ملاك استقلال و آزادي در ديدگاه ليبرال مي تواند برخي موارد معنا دار را مد نظر قرار ندهد.
واژه “معنا دار” به برداشت ” لافلین 1995″ از بشريت به عنوان حيوانات خودآگاه بر مي گردد. لافلین 1995 با طرح واژه “خودآگاهي” بحث مي كند كه هيچ تعريف و توضيح كاملي درباره اين كه بشر چگونه مي تواند براي خويشتن خود احترام قايل باشد، در صورتي كه درك كامل از خود نداشته باشد، وجود ندارد (لافلین 1995، 1983، ص 144) درك افراد به عنوان موجوداتي خودآگاهي، از “خوبي” تحت تأثير “پيش فرض هاي قوي” ذهني افراد قرار مي گيرد (لافلین 1995 1989) پيش فرض هايي كه وابستگي هاي فرهنگي، اجتماعي و محيطي افراد نشئات مي گيرند و فرد هويت خود را به شدت در گرو آن ها مي داند.
در اينجا ما بحث مي كنيم كه چهارچوب هاي مسئوليت پذيري سخت گيرانه ليبرال پا دادن اطلاعات اضافي به صاحبان سرمايه بدون اين كه دقيقاً تأثيرات شركت را بر محيط مورد نقد و بررسي قرار دهند، وضعيت موجود را به وجود آورده اند. رابطه بين چهارچوب هاي مسئوليت پذيري سخت گيرانه ليبرال و تئوري سرمايه داري منجر به ايجاد يك ديد ابزاري نسبت به نقش حسابداري شده اند. در ادبيات مفصل حسابداري اجتماعي و محيطي مدرن نوعي مباحثه دموكراتيك ليبرال و فرايني سخت گيرانه وجود دارد كه به شركت ها نقشي چون مؤسسات عامل تغييرات اجتماعي مي دهد (براي مطالعه بيشتر به مؤسسه كانادايي حسابداري رسمي و داراي حق امتياز، 1992، و بنگاه تحقيقاتي حسابداري استراليا 1997 مراجعه كنيد). 4

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا