دانلود مقاله بیوفوتونیک:چشم اندازهایی برای بهداشت و سلامتی بهتر

ریال690.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “بیوفوتونیک:چشم اندازهایی برای بهداشت و سلامتی بهتر” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله بیوفوتونیک:چشم اندازهایی برای بهداشت و سلامتی بهتر
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 39 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله پزشکی – زیست شناسی – فیزیک
گرایش های مرتبط با این مقاله بیوتکنولوژی (زیست فناوری) – فوتونیک – بهداشت عمومی
موضوعات سلامتی
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2010
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
مقدمه
سیری در بیوفوتونیک
وضعیت بیوفوتونیک در آلمان و دیگر کشورها
تولید فناوری های نور بنیان برای دسترسی به اهداف فوق الذکر
طول موج گزین (تکفام ساز )
آشکارساز یا ترانسدیوسر
بیوفوتونیک

 

بخشی از متن مقاله
 مقدمه:
بیوفوتونیک:چشم اندازهایی برای بهداشت و سلامتی بهتر
از اواخر دهه ۱۹۸۰ میلادی،دانشمندان علوم طبیعی چندین تعاریف و اصطلااحات جدید را معرفی کرده اند.ما تفاوت های بین ژن ها و پروتین ها را یاد گرفته و دنیای مینیاتوری ویروس ها وپریون ها را در نظر گرفته ایم. روزنامه ها تعداد زیادی از فناوری های جدید را نظیر بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و نانوفناوری و حتی امروزه بیونانوفناوری را گزارش کرده اند.توسعه این فناوری های جدید موجب افزایش درک و دانش علمی و فناوری برای مثال فرایند های حیات شده و موجب افزایش مزیت و سود اقتصادی علاوه بر بورس اوراق بهادارگردیده است.با این حال جدا از احتمالات واقعی بشری، فناوری های جدید نیز مستلزم ریسک ها و مشکلات جدید می باشند چرا که ما در فناوری مربوط به گوسفند کلون شده دالی و یا کاربرد سلول های بنیادین جنینی این ها را تجربه کرده ایم. به جای وارد شدن به جزییات بحث، در این جا توقف کرده و یک رشته نسبتا جدید علوم طبیعی را معرفی می کنیم
بیوفوتونیک
بیوتونیک به بررسی اثرات متقابل و فعل و انفعالات بین سیستم های زیستی و نور اشاره دارد.این لغت به خودی خود ترکیبی از کلمه یونانی بایوز به معنی حیات و فوز به معنی نور می باشد.فوتونیک یک اصلاح فنی برای همه روش ها، فناوری ها و ابزارالات و غیره است که از نور در تعامل با هر مواد بهره می برد. قبل از وارد شدن به جزییات بیوفوتونیک، ابتدا بر دستاورد های فناوری های فوتونیک اشاره می کنیم که اغلب اوقات به طور مترادف با فوتونیک ها به کار می روند. دست ورزی و کنترل پیشرفته نور موجب شده تا فوتونیک ها همانند الکترونیک پیشرفته وقوی باشد. یکی از اهداف اصلی تلفیق فرایند های فوتونی با زندکی روزمره ماست.از این رو فوتونیک ها به عنوان یک فناوری کلیدی در قرن بیست و یک محسوب می شوند.
فوتونیک ها شامل قوانین فیزیکی، شیمیایی و زیستی طبیعی همراه با فناوری های تولید، تقویت،کنترل، دست ورزی،تکثیر، اندازه گیری، آماده سازی و یراق و هر گونه موارد استفاده از نور می باشد. این تعریف نسبتا گسترده از فوتونیک در جامعه بشری امروزی از اهمیت بالایی برخورد دار است. فوتونیک یک فناوری کلیدی برای حل مشکلات متعدد در حوزه بهداشت و درمان، تولید غذا و فناوری، حفاظت از محیط زیست،حمل و نقل و ….است. این یک فناوری مهم برای دیگر موارد نظیر ارتباطات و فناوری تولید ، بیوتکنولوژی و نانوفناوری محسوب می شود. در این جا مثال کوچکی از پیشرفت های آینده ارایه می شود:روشنایی سنتی توسط لامپ،لامپ های نیون یا لوله های فلورسانت. مورد اصلی دیود های متصاعد کننده نور ارگانیک است.این دیود های جدید روشنایی با دوام و کارامدی را با مصرف انرژی پایین در اختیار می گذارند.از این رو کاربرد گسترده این دیود ها به ما امکان صرفه جویی میلیون ها یورو هم از نظر هزینه انرژی و نیز هزینه های بعدی نظیر هزینه حفاظت زیست محیطی می دهد .به علاوه استفاده از این دیود ها برای نمایش صحنه موجب به وجود امدن انقلابی در فناوری صفحه گرافیک شده است. در مقایسه با پرده های TFT،پرده و صفحه OLED نیازمند روشنایی پشت صحنه نیست.صفحه دارای ضخامت کم به شفافیت پلاستیک بوده و انعطاف پذیری بالایی دارد.کاربردهای بسیار جدید نظیر روزنامه اطلاعاتی امروزه دغدغه دانشمندان و متخصصان تبلیغاتی می باشد.با این حال در دیگر زمینه حتی فوتونیک، آینده ای نزدیک و درخشان پیش بینی شده است. اطلاعات منتقل شده توسط شبکه گسترده جهانی(اینترنت) توسط نور انتقال می یابد. از این مثال ها می توان پی برد که فناور یهای فوتونیک بر کل زندگی بشر سایه گسترانیده اند.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا