دانلود مقاله مدیران زن و مدیریت عایدات در شرکت های پیشرفته

ریال500.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “مدیران زن و مدیریت عایدات در شرکت های پیشرفته” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله مدیران زن و مدیریت عایدات در شرکت های پیشرفته
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 20 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت منابع انسانی – مدیریت دولتی
موضوعات
منبع و رفرنس ندارد
کد محصول w2008
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
چکیده
مقدمه
بررسی منابع
منابع مدیریت عایدات(سود)
منابع جنسیت
داده ها و شاخص های اندازه گیری مدیریت سود
بحث

 

بخشی از متن مقاله
 چکیده
هدف:این مطالعه که بر مبنای ادغام تئوری های حسابداری و جنسیتی است، با هدف کشف این که آیا مدیریت عایدات(سود) تحت تاثیر مدیران زن در هیئت مدیره و کمیته حسابرسی قرار می گیرد یا نه؟ و اگر جواب مثبت است، چگونه؟ انجام شد.
طرح/روش/رویکرد:این مطالعه از دو رویکرد آنالیز تک متغیره و چند متغیره برای بررسی رابطه بین مدیران زن و مدیریت عایدات در شرکت های با فناوری پیشرفته بهره می برد. در این آنالیز، دو معیار اندازه گیری (به اعتبار گذشته) مدیریت عایدات، تعهد اختیاری و تعهد غیر عملیاتی علاوه بر دو معیار به اعتبار پیش بینی مدیریت عایدات یعنی حسابرس Big4 و اهرم مالی استفاده شدند.
یافته ها: این مقاله شواهدی را در خصوص رابطه منفی بین حضور مدیران زن و مدیریت عایدات در اختیار می گذارد. یافته ها حاکی از این مطلب است که خشونت و تخلفات حسابداری تحت تاثیر نسبت زنان در هیئت مدیره علاوه بر کمیته حسابرسی است. به علاوه،این مقاله به شواهدی پی برده است که نشان می دهد که مدیریت عایدات زمانی که CEO یا CFO یک خانم است پایین تر و ضعیف تر می باشد. هم چنین در شرکت های با نسبت بیشتر زنان در مدیریت، نظارت و کنترل امور شرکت و یا مدیریت ارشد، پایش خارجی توسط حسابرسان و بستانکاران ضعیف تر می باشد ولی کیفیت عایدات بالاست. آنالیز های دیگر حاکی از آن است که جنسیت مدیران دارای اهمیت اساسی برای تحلیل گران و سرمایه گذاران می باشد به خصوص این که رابطه مثبتی بین نسبت مدیران زن و ارزش شرکت وجود دارد. این یافته ها توسط چندین تئوری جنسیت و نتایج در خصوص انگیزش زنان و دستاورد های مربوطه، ارزش های اخلاقی، تصورات اجتماعی و رابطه بین عملکرد کمیته و خود باوری تایید شده است.
اصالت/ارزش: این مطالعه جنسیت مدیران را با مدیریت مالی توسط شرکت ها به هم ارتباط می دهد. هم چنین این مطالعه سهم بسزایی در تولید علم مدیری عایدات دارد. نتایج و برایند این مطالعه برای محققان، مجریان قوانین، سرمایه گذران، تحلیل گران و بستانکاران و نیز بازیگران عرصه بازار های سرمایه می تواند مفید باشد زیرا ابعاد جدید و مهمی را که بایستی هنگام ارزیابی کیفیت اطلاعات حسابداری شرکت در نظر گرفته شوند در اختیار می گذارد.
لغات کلیدی:مدیریت عایدات،کیفیت عایدات، جنسیت، انگیزش زنان،هیئت مدیره، مدیریت، نظارت و کنترل امور شرکت
1-مقدمه
افشای تقلب های حسابداری عظیم در شرکت های بزرگی نظیر انرون توجه رو به رشد آکادمیک را به محرک های مدیران برای مدیریت عایدات جلب کرده است. اگرچه شواهد فراوانی در خصوص محرک های بازار سرمایه برای مدیریت عایدات وجود دارد، منابع علمی آکادمیک در خصوص رابطه بین مدیریت عایدات و جنسیت مدیران شرکت نادر است. نکته جالب این که چنین تحقیقاتی مستلزم استفاده از تئوری های جنسیت در رشته حسابداری است.بعد جنسیت می تواند دانش و آگاهی ما را از عوامل محرک و دامنه مشارکت در مدیریت و دست ورزی حسابداری افزایش دهد.جنسیت اهمیت زیادی در مشارکت در رفتار های خاص و پرهیز از رفتار های دیگر با توجه به انتظاراتی که از هر جنسیت می رود دارد. لذا، توجیه جنسیت محور می تواند روشن کننده بافت اجتماعی فرهنگی باشد که در قبال آن تصمیماتی را می توان در چارچوب سازمان اتخاذ کرد.
در این مطالعه ما به بررسی رابطه مدیریت عایدات شرکت های با تکنولوژی پیشرفته با جنسیت مدیران آن می پردازیم. هم چنین هدف ما بررسی و کشف اثرات حضور مدیران زن در هیئت مدیره( از این به بعد BOD نامیده می شود) و در کمیته حسابرسی بر مدیریت عایدات خواهیم پرداخت. این به ما در تایید و تقویت شواهد BOD با شواهد مربوط به کمیته حسابرسی که هر دوی آن ها در مدیریت نظارت و کنترل برای کنترل رفتار مدیریت فرصت طلبانه نظیر مدیریت عایدات کاربردی می باشند. ما تفاوت بین مدیران مستقل و مدیران اجرایی را از هم متمایز کردیم زیرا مدیریت عایدات را می توان با مدیران اجرایی ( به خصوص CFO وceo) اجرا کرد با این حال بایستی آن را توسط مدیران مستقل شناسایی و متوقف کرد.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا