دانلود مقاله گزارش کارآموزی شرکت ایران خودرو

ریال530.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “گزارش کارآموزی شرکت ایران خودرو” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله گزارش کارآموزی شرکت ایران خودرو
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 23 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی مکانیک
گرایش های مرتبط با این مقاله مکانیک خودرو
موضوعات
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2002
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
تاريخچه تأسيس ايران خودرو
ساخت خودروهای سواری
پروسه مونتاژ موتور پژو ( موتور سازی شماره 2)
شرح فلوچارت مونتاژ موتور
پروسه مونتاژ سرسيلندر پژو
پروسه مونتاژ موتور پيكان( موتور سازی شماره 1)
مونتاژ سر سيلندر موتور پيكان

 

بخشی از متن مقاله

پروسه مونتاژ موتور پيكان (موتور سازي شماره 1)
قبل از شروع مونتاژ سيلندر بايد كاملاً تميز و شسته شود و اين كار به وسيله wash machine انجام مي گيرد وتمام ناخالصيها و مواد اضافي روي سيلندر پاك مي گردد.
ـ كد گذاري: توسط كامپيوتر انجام ميگيرد به اين صورت كه برنامه ريزي توليد اول هر ماه يك شماره سريال ارائه مي دهد كه اين شماره به كامپيوتر داده ميشود و با حك شدن هر شماره روي بدنه سيلندر، يك رقم به سريال اضافه مي گردد.
ـ قرارگرفتن سيلندر روي پايه: از آنجايي كه عمليات مونتاژ روي قسمتهاي مختلف موتور انجام ميگيرد بايد حركت دادن و برعكس كردن سيلندر به آساني صورت گيرد به همين دليل آنرا روي پايه متحرك مي بندند.
ـ باز كردن كپه هاي ثابت: پس ازنصب سيلندر روي پايه آنرا برعكس مي كنيم تا زير سيلندر مشخص شود سپس كپه هاي ثابت باز مي شوند. اين كار به دليل قرار دادن ميل لنگ در محل خود انجام مي گيرد.
ـ نصب ياتاقانها: ياتاقانها به منظور كاهش اصطكاك و كم كردن خوردگي و فراهم كردن روغن مورد نياز كاربرد دارند كه در اين مرحله ياتاقانهاي كپه ثابت بالايي و پاييني را نصب مي كنيم.
ـ نصب ميل لنگ: ميل لنگ پيكان در مراحل قبل آماده شده است به اين صورت كه فلايويل و ديسك و صفحه آن مونتاژ شده و ميل لنگ در اين حالت را روي سيلندر قرار مي دهيم.
ـ نصب كپه ثابت: بعد از قرار دان ميل لنگ و نيز ياتاقان گذاري كپه ثابت بالايي آنرا روي ميل لنگ قرار داده و محكم مي كنيم اين كپه هاي ثابت ميل لنگ را در جاي خود محكم نگه مي دارند.
ـ نصب بغلي: بغلي موتور پيكان دركنار كپه شماره 5 قرار مي گيرد و خلاصي ميل لنگ و همچنين فشار روغن را حفظ مي كند.
ـ نصب پيستونها: در اين مرحله سيلندر را بر مي گردانيم و سيلندر رو به بالا قرار مي گيرد و با مطابقت شماره موجود روي سيلندر در رابطه با پيستونها و خود پيستون آنرا در محل خود قرار مي دهيم. اين مقياس A وB وC مي باشد كه درمرحله ماشينكاري براي پيستونها در نظر گرفته شده.
ـ نصب كپه هاي متحرك: همانطور كه مي دانيم كپه هاي متحرك به شاتون متصل مي شوند سپس بعد از نصب پيستون سيلندر را به حالت عمودي قرار مي دهيم طوري كه فلايويل در پايين سيلندر و قسمت فولي موتور به سمت بالا باشد سپس با تنظيم شاتون با ميل لنگ كپه هاي متحرك را به شاتون متصل مي كنيم و ميل لنگ با پيستون مرتبط مي شود كه نيروي لازم براي حركت ميل لنگ از پيستونها به وسيله شاتون منتقل مي شود.
ـ نصب ميل سوپاپ: ميل سوپاپ نيروي لازم براي حركت را از ميل لنگ مي گيرد و به وسيله بادامك هاي روي ميل سوپاپ نيرو به استكان تايپيت سپس به ميله تايپيت و بعد به اسبك و در انتها به سوپاپها منتقل مي شود و باعث باز و بسته شدن سوپاپ مي گردد. سپس ميل سوپاپ را در محل مورد نظر داخل سيلندر قرار داده و به وسيله زنجير آنرا با ميل لنگ مرتبط مي كنيم و نيز گوشواره ميل سوپاپ را زير چرخ دنده قرار داده تا بعد از بستن پيچهاي آن ميل سوپاپ محكم شود.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا