دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی الگول Algol

دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی الگول Algol

مقاله پاورپوینت درباره زبان برنامه نویسی الگول Algol


برای خرید آنلاین این پروژه پاورپوینت کلیک کنید :


توضیحات مقاله پاورپوینتی که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت پاورپوینت (آماده برای ارائه) برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و برنامه نویسی، با عنوان زبان برنامه نویسی الگول نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پاورپوینت میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه پاورپوینت زبان برنامه نویسی الگول ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: زبان برنامه نویسی الگول Algol

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش) (آماده ارائه در سمینارها)

تعداد صفحات: 16 صفحه

شماره پروژه: 4010


 فهرست مطالب :

 مقدمه مختصر
اهمیت و اجرا
سه دستورزبان متفاوت مشخص شده برای الگول
سیر پیشرفت و پیاده سازی IAL
مشخصات
کلمات رزرو شده وشناسه‌های محدود شده الگول
شناسه محدود شده در زیر زبان استانداردBurroughs large systems
مثالها


چکیده و مقدمه :

    الگول ( مخفف عبارت زبان الگوریتمی ) از خانواده زبانهای برنامه نویسی امری کامپیوتری است و در اصل در میانه‌های سال 1950 توسعه یافته که بسیاری از زبانهای دیگر را تحت تاثیر قرار داده است . عملا” راهی شده است  که الگوریتم ها در کتاب های درسی و فعالیتهای علمی برای تقریبا” 30 سال آینده توصیف شوند.    الگول برای دوری از برخی مشکلات که در فرترن دیده شده بود طراحی شد و سرانجام باعث پیشرفت  بسیاری از زبانهای برنامه نویسی دیگر شد . الگول ها کدها را به صورت بلوکی معرفی  کرد  و اولین زبانی بود که از دو جفت begin و end برای مرز بندی بلوکها استفاده کرد . قسمتهایی از الگول مانند syntax بعضی اوقات برای  ثبت و یادداشت الگوریتم ها استفاده می‌شود . به همین خاطر به آن Pidgin Algol ( الگول دست و پا شکسته ) می‌گفتند . سه خصوصیت اصلی  الگول به شرح  زیر است : • الگول 58 با عنوان IAL  (زبان الگوریتمی جهانی ) شناخته شد. •  الگول 60  در سال 1963  عرضه شد . • الگول 68 درسال 1973 عرضه شد . نیکلاس ورس Algol –Wرا در الگول 60 قبل از توسعه پاسکال پایه گذاری کرد Algol –W به منظور نسل بعدی Algol در نظر گرفته شد .ولی کمیته الگول 68   تصمیم  به  طراحی الگولی گرفتند که خیلی جامع ترو پیشرفته تر از الگول ساده شده 60 بود . نسخه رسمی الگول بعد از یک سال از اولین انتشار آن نامگذاری شد . الگول 68 درواقع متفاوت از الگول 60 است اما به خوبی پذیرفته نشد و در نتیجه الگول رایج و عام الگول 60 بود.

 


بخشی از این مقاله :

 اهمیت و اجرا
IAL ( زبان الگول جهانی ) بسیار تاثیرگذار بود و به طور  عام مورد توجه   زبانهای برنامه نویسی جدید قرار گرفت . شرکت Burroughs خطوط کامپیوترهای آن را ساخت تا مستقیما” آن را به مرحله اجرا برساند . به علاوه در علم کامپیوتر کد موضوعی الگول ؛ یک سری دستورالعمل های  معماری  ساده و جمع و جوری بود که بیشتر در آموزش ساخت کامپایلر و بقیه زبانهای سطح بالای امری  پیاده    سازی عملی مانند  Lisp – machines و P  – code machines مورد  استفاده قرار گرفته شد .   الگول توسط دو کیته علمی کامپیوتر آمریکا و اروپا در جلسه‌ای در سال 1958 در زوریخ توسعه داده شد .

 


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت پاورپوینت (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


ثبت دیدگاه