دانلود مقاله و پروژه با فرمت ورددانلود مقاله و پروژه فناوری اطلاعات و ارتباطات ICT با فرمت ورددانلود مقاله و پروژه مهندسی برق با فرمت ورددانلود مقاله و پروژه مهندسی برق مخابرات با فرمت ورد

دانلود مقاله مطالعه و شبیه سازی آنتن های تلفن همراه


دانلود مقاله ورد در مورد مطالعه و شبیه سازی آنتنهای تلفن همراه


برای خرید آنلاین این مقاله، اینجا کلیک کنید


توضیحات این مقاله

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های مهندسی برق، مهندسی برق مخابرات و فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)، با عنوان مطالعه و شبیه سازی آنتنهای تلفن همراه، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


مشخصات این مقاله :

عنوان: مطالعه و شبیه سازی آنتنهای تلفن همراه

فرمت: ورد (تایپ شده با قابلیت ویرایش)

تعداد صفحات: 66


 فهرست مطالب :

اشکال 1
فصل 1 مشخصات تشعشعي يک آنتن 5
1-1) مقدمه 5
1-2) تقسيم بندي نواحي اطراف يک آنتن 5
1-3) شدت تشعشعي آنتن6
1-4) نمودارهاي تشعشعي7
10 HPBW 1-5) پهناي تابه نيم توان
يک آنتن 11VSWR 1-6) پهناي باند فرکانسي و
1-7) بهره جهتي آنتن 12
1-8) سمتگرايي 13
1-9) بازده تشعشعي آنتن 13
) 13g 1-10) بهره يا گين آنتن (
1-11) امپدانس ورودي آنتن 14
1- 12) قطبش موج 14
1-13) ضریب کیفیت (Q) در مدارات سری15
فصل 2- آنتن های تلفن همراه17
2-1) مقدمه17
2-2) آنتن کوچک چيست ؟ 17
2-3) آنتن F معکوس و عملکرد یک آنتن تلفن همراه 18
2-4) شاسي در گوشي موبايل 21
2-5) آنتنهاي سيمي22
2-6) موقعيت آنتن در موبايل24
2-7) حجم آنتن27
2-8) انواع کلاسهاي آنتنهاي موبايل29
فصل 3 – توصیف کیفی و تحلیل عملکرد آنتن PIFA 34
3-1) مقدمه34
3-2) تغييرات پورت زمين و تاثير آن روي آنتن PIFA در گوشي موبايل34
3-3) تحليل آنتن PIFA با استفاده از مدل هاي معادل 41
3-4 ) روش تحليل عملکرد آنتن PIFA در اين پژوهش43
3-5) شبيه سازي يک آنتن مونوپل به کمک نرم افزار HFSS 44
فصل 4 – نحوه طراحی آنتن PIFA در این تحقیق48
4-1) مقدمه48
4-2) طراحي اوليه آنتن48
4-3) تبديل آنتن PIFA تک باند به دو باند53
4-4) بهينه سازي آنتن طراحي شده55
4-5)جمع بندی66


بخشی از مقاله :

انتقال امواج الکترومغناطیسی می تواند توسط نوعی از ساختارهای هدایت کننده امواج (مانند یک خط انتقال یا یک موجبر) صورت گیرد و یا می تواند از طریق آنتنهای فرستنده و گیرنده بدون هیچ گونه ساختار هدایت کننده واسطه ای انجام پذیرد. عوامل مختلفی در انتخاب بین خطوط انتقال یا آنتنها دخالت دارند. بطور کلی خطوط انتقال در فرکانسهای پایین و فواصل کوتاه عملی هستند. با افزایش فواصل و فرکانسها تلفات سیگنال و هزینه‌های کاربرد خطوط انتقال بیشتر میشود و در نتیجه استفاده از آنتنها ارجحیت می یابد(١).
در حدود سالهای ١٩٢٠ پس از آنکه لامپ تریود برای ایجاد سیگنالهای امواج پیوسته تا یک مگاهرتز بکار رفت، ساخت آنتنهای تشدیدی (با طول موج تشدید) مانند دوقطبی نیم موج امکان یافت و در فرکانسهای بالاتر امکان ساخت آنتنها با ابعاد و اندازه ی فیزیکی در حدود تشدید (یعنی نیم طول موج) فراهم شد. قبل از جنگ دوم جهانی مولدهای سیگنال مگنی‌ترون و کلایسترون و مایکروویو (در حدود یک گیگاهرتز) همراه با موجبرهای توخالی اختراع و توسعه یافتند. این تحولات منجر به ابداع و ساخت آنتنهای بوقی شد. در خلال جنگ دوم جهانی یک فعالیت وسیع طراحی و توسعه برای ساخت سیستم‌های رادار منجر به ابداع انوع مختلف آنتنهای مدرن مانند آنتنهای بشقابی (منعکس کننده) عدسی‌ها و آنتنهای شکافی موجبری شد(١).
امروزه گستره وسیعی از انواع مختلف آنتنها در مخابرات سیار و سیستمهای بیسیم در حال استفاده اند و کماکان رقابت در زمینه کوچک کردن ابعاد آنتنها و بهینه کردن مشخصات تشعشعی آنها ادامه دارد. در این بخش به‌طور خلاصه به مرور اصول، تعاریف مشخصات تشعشعی آنتنها پرداخته شده است.
– جمع بندی 
در این پژوهش سعی شده است آنتنی طراحی شود که ضمن دارا بودن ابعاد کوچک تا حد ممکن مستقل از حضور اجسام در اطراف آنتن باشد. در فصل نخست این گزارش کمیت ها و تعاریف اولیه آنتن‌ها تا حد ممکن تعریف شد و سپس در فصل دوم نحوه عملکرد آنتن های تلفن همراه و انواع آنها و همچنین محل قرارگیری آنتن در تلفن همراه مورد بررسی قرار گرفت. در فصل سوم منحصرا آنتن های PIFA مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته‌اند و در پایان فصل روش تحلیل آنتن PIFA در این پژوهش توضیح داده شده است. در فصل چهارم نحوه طراحی آنتن دو باند مورد نظر این پژوهش که از نوع PIFA است به صورت گام به گام توضیح داده شده است. سپس یکی از مشخصات تشعشعی آنتن (VSWR) در دو باندMHz ٩٠٠ و  MHz١٨٠٠   در دو حالت خاص برای گوشی تلفن همراه یکی در حالت عادی و یکی در حالتی که یک جعبه رسانا به ابعادmm ۵٠×mm۵۴×mm١٠ به جعبه گوشی اضافه شده است با یکدیگر مقایسه گردیده است.  با توجه به نمودارها می توان نتیجه گرفت که تقریبا حضور اجسام رسانا در اطراف آنتن بی تاثیر است.

 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


برای خرید آنلاین این مقاله، اینجا کلیک کنید


نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا