دانلود مقاله صندوق سرمایه گذاری زمین

ریال520.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “صندوق سرمایه گذاری زمین” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله صندوق سرمایه گذاری زمین
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 22 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مدیریت
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت مالی – مدیریت کسب و کار MBA
موضوعات سرمایه گذاری
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2080
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود
فهرست مطالب مقاله
چکیده
1 مقدمه
2 پیشینه تحقیق
3 مبانی نظری
تأمین مالی
4 روش تحقیق
5 یافته های تحقیق
6 نتیجه گیری و پیشنهاد

 

بخشی از متن مقاله

چکیده:
مشارکت مردم در فعالیت‌های اقتصادی تولیدی، ایده‌آل دولت هر کشوری است. معمولا دولت‌ها تسهیلاتی را فراهم می‌کنند که مردم را به سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تولیدی تشویق کند و پول نقد راکد آن‌ها را وارد جریان سیستم اقتصادی کشور کند. چنین مشارکتی هم به نفع دولت‌ها خواهد بود و هم به سرمایه‌گذاران سود می‌رساند. در راستای رسیدن به این هدف، دولت ایران نیز طرح‌هایی برای جلب مشارکت مردمی تدوین کرده است که یکی از آن‌ها صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان یا Construction Fund است. در این مقاله جزئیات این طرح را با هم بررسی خواهیم کرد.

منظور از صندوق سرمایه گذاری زمین و ساختمان چیست؟
نگاهی به اطراف خود بیاندازید و ببینید دوستان و بستگان‌تان با درامد مازاد و سرمایه‌های اضافی خود چه می‌کنند؟ پاسخ این سوال احتمالا مواردی مثل خرید طلا، دلار یا حتی خودرو است! مردم می‌خواهند در شرایط نوسان ارز و بالا رفتن نرخ تورم، ارزش دارایی‌هایشان را حفظ کنند اما این روش‌ها نه به نفع اقتصاد کشور است و نه در حالت کلی به سود سرمایه‌گذاران خواهد بود. برای تغییر این شرایط، دولت باید راهکاری پیدا کند تا مردم به مشارکت در طرح‌های اقتصادی مولد تشویق شوند. یکی از این طرح‌ها، صندوق سرمایه‌گذاری زمین و ساختمان است.

این صندوق‌ها تاسیس می‌شوند تا منابع مالی لازم برای پروژه‌های ساختمانی را فراهم کنند. پروژه‌ها ممکن است مسکونی، اداری یا تجاری باشند. در هر صورت صندوق در قالب یک شخصیت حقوقی، سرمایه را از مردم جمع می‌کند و در نهایت، سود حاصل از پروژه‌ها را میان آن‌ها تقسیم می‌کند. هر صندوق، ارکانی دارد که به شرح زیر هستند:

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا