دانلود مقاله بهبود کارایی مصرف انرژی با توسعه فرایند مورد پایه در کارخانه تولید خمیر کرافت

ریال660.000

این محصول یک مقاله به زبان فارسی با عنوان “بهبود کارایی مصرف انرژی با توسعه فرایند مورد پایه در کارخانه تولید خمیر کرافت” بوده و در دو فرمت word و pdf آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات مقاله
عنوان مقاله بهبود کارایی مصرف انرژی با توسعه فرایند مورد پایه در کارخانه تولید خمیر کرافت
فرمت مقاله ورد تایپ شده با قابلیت ویرایش (DOCX) و پی دی اف (PDF)
تعداد صفحات مقاله 36 صفحه
سایز متن مقاله 14
فونت متن مقاله بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی صنایع، مهندسی برق
گرایش های مرتبط با این مقاله مدیریت صنعتی
موضوعات بهبود مصرف انرژی
منبع و رفرنس دارد
کد محصول w2047
حجم فایل 1Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب مقاله
چکیده
مقدمه
مفهوم
روش
جمع آوری داده
تحلیل سیستم ها
دیاگرام مستر
شبیه سازی  کامپیوتری
دیاگرام مستر
مطالعه موردی
جمع آوری داده ها
تحلیل سیستم
سیستم بخار
پسا مصرف
مصرف
تولید
ساده سازی ها و سطوح مورد نیاز جزییات
تعیین مشخصات داده ها
راهبرد شبیه سازی
اعتبار سنجی شبیه سازی
نتیجه گیری

 

بخشی از متن مقاله
چکیده
توسعه فرایند پایه گامی کلیدی در مطالعه کارایی مصرف انرژی برای رسیدن به نتایج مطلوب می باشد. با این حال این گام به فراوانی نادیده گرفته شده است. روشی برای تعریف و ارزیابی فرایند ساده برای تحلیل های عمقی انرژی پیشنهاد شده است. این خود متشکل از دو مرحله است. تعریف و تعیین فرایند و معیار بندی برای مثال بخار و آب به عنوان نیروهای محرک تبدیلات شیمیایی هستند. یک روش چهار گانه برای تعریف و بررسی فرایند و اجزای آن ارایه گردیده است: جمع اوری داده، ساخت دیاگرام مستر، تحلیل سیستم های آب و بخار، و شبیه سازی. هدف اصلی ساخت یک مدل شبیه سازی کامپیوتری برای ارایه اطلاعاتی در مورد تولید، توزیع، بهره برداری و تیمار پس از بهره برداری آب و بخار است. ناکارامدی فرایند ها نیز شناسایی می شوند نظیر ریکاوری پایین میعانات یا حضور نقاط ترکیب غیر ایزوترمال. این فرایند در کارخانه خمیر سازی کرافت در شرق کانادا استفاده شده است.

1-مقدمه
تحلیل عملیات فرایند کرافت تحت چندین مطالعه قرار گرفته است. کلاگمن و همکاران 2007 یک حسابرسی انرژِی را در کارخانه ای با سه مرحله تولید انجام دادند.حساب رسی متشکل از شناسایی همه مصرف کننده های انرژی و برق و مقایسه نتایج بین سه خط می باشد. خروجی های انرژی نظیر فاضلاب، برق تولید شده، بخار، و گرمایش تولید شده برای منطقه نیز کمی سازی می شوند. توصیف مفصل چندین عنصر مورد نیاز برای مطالعه انرژی توسط بران 1999 نشان داده شده است. این عناصر شامل شناسایی مصرف کننده های بخار، کارایی تجهیزات، مروری بر تحلیل پینچ و شبیه سازی فرایند، راهبرد های کنترل و عملیات پاور هاوس می باشد. ترنر 1994 عناصر مورد نیاز را برای محاسبه و حسابرسی آب ارایه کرد. این عناصر در بر گیرنده شناسایی مصرف کننده های اب، تولید کننده های فاضلاب، کارایی تجهیزات و راهبرد های مصرف مجدد می باشند. در این مطالعات برخی از ابعاد مورد نیاز در توسعه فرایند مورد پایه و ارزیابی کارایی انرژی برجسته تر شده اند. با این حال، آن ها آب و انرژی را به طور مستقل از هم در نظر گرفته و از این روی اثرات متقابل بین بخش های متعدد فرایند و بین سیستم های بخار و آب را نمی توانند تشریح کنند. به علاوه، آن ها یک رویکرد ساختاری را برای توسعه مورد پایه و برای ارزیابی عناصر متعدد در نظر گرفته شده در مطالعه اب و انرژی ارایه نمی دهند.اکسلسون و برنستون 2005 یک تحلیل پینچ را در یک کارخانه پیشرفته انجام دادند. الکسون و همکاران 2006 اقدام به توصیف دو کارخانه اسکاندیناوی با سطوح متغیر مصرف آب با هدف شناسایی فرصت های تلفیق حرارت کردند. این مدل ها برای مطالعه اجرای فناوری های جدید تبخیر و روش های تلفیق قرایند استفاده شده اند. با این حال روش مورد استفاده برای توسعه این مدل ها ارایه نشده است. به علاوه، این تحلیل بر ابعاد انرژی فرایند بدون تجزیه تحلیل گزینه های مصرف مجدد آب و اثرات متقابل بین سیستم های بخار و اب تاکید دارد.

توسعه یک مدل معرف، مطمئن و متمرکز بر فرایند عملیات، پیش نیاز بهینه سازی و تنظیم عملکرد انرژی است. این مدل، موسوم به فرایند مورد پایه می باشد و می تواند نشان دهنده فرایند واقعی در پیکر بندی واقعی و شرایط عملیاتی باشد. این بایستی قادر به پشتیبانی از تحلیل های مفصل باشد که موجب تولید طرح های فراوری پیشرفته انرژی می شود طوری که بتوان به طور مطمئن از آن ها بهره برد. این خود نبایستی دارای جزییات غیر لازمی باشد که مانع از مصرف آن بدون بهبود اهمیت نتایج می شود. این وظیفه بحرانی بایستی روز به روز مورد توجه قرار گیرد.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا