دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی اسمالتاک smalltalk

ریال490.000

این محصول یک مقاله پاورپوینت به زبان فارسی با عنوان “زبان برنامه نویسی اسمالتاک smalltalk” بوده و با فرمت PPTX آماده خریداری و دانلود فوری می باشد.

 

مشخصات پاورپوینت
عنوان پاورپوینت زبان برنامه نویسی اسمالتاک smalltalk
فرمت پاورپوینت تایپ شده با قابلیت ویرایش (PPTX)
تعداد اسلایدها 19 اسلاید
سایز متن 14
فونت متن بی نازنین
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله برنامه نویسی – مهندسی نرم افزار
موضوعات مقاله
کد محصول p4012
حجم فایل 1 Mb
وضعیت آماده خرید و دانلود

 

فهرست مطالب پاورپوینت
مقدمه
تاریخچه
تاثيرات بر روي زبان هاي ديگر برنامه نويسي
برنامه‌نویسی شی‌گرا
انعکاس
دستورات
ثابت‌ها
اعلان متغیرها
انتساب
پیام‌ها
بلوک کد
عبارات
ساختار كنترل
كلاس ها
توابع
ساختن نمونه اي از كلاس ها
سطح دسترسی
كامپايل كردن اسمالتك

 

بخشی از متن پاورپوینت
 انعکاس
اسمالتاک-۸۰ یک سیستم کاملاً انعکاسی است که در خود اسمالتاک-۸۰ پیاده شد. اسمالتاک-۸۰ هم ساختار و هم محاسبات انعکاسی فراهم می‌سازد. کلاس‌ها و متد‌ها که یک شی را تعریف می‌نمایند خود شی هستند و کاملاً جز خود سیستم هستند. کامپایلر اسمالتاک فایل‌های متنی را به به اشیا متد تبدیل می‌کند که معمولاً نمونه‌هایی از کلاس Compilemethod است. این‌ها از طریق اضافه شدن به دیکشنری کلاس اضافه می‌شوند. سلسله مراتبی که کلاس‌ها را تعریف می‌نماید خود می‌تواند کلاس‌های جدید اضافه نماید. سیستم از طریق کد اسمالتاک-۸۰ که کلاس‌های جدید تعریف می‌کند یا تغییر می‌دهد گسترش می‌یابد. بدین طریق سیستم‌های نوشته شده به اسمالتاک-۸۰ سیستم‌های زنده هستند و می‌توانند در زمان اجرا خود را تغییر دهند و بهبود یابند.
اسمالتاک-۸۰ یک سیستم محاسباتی انعکاسی فراهم می‌سازد تا وضعیت محاسباتی سیستم قابل مشاهده باشد.
اگر پیام ارسال شده به هر شی توسط آن شی پیاده نشده باشد پیام عدم فهم شی (doesNotUnderstand:) ارسال می‌گردد و پیام آرگومان آن محسوب می‌شود. پیام شامل فرستنده و آرایه‌ای ارگومان‌هایش است. در یک سیستم محاوره‌ای اسمالتاک پیاده‌سازی پیش‌فرض پیام doesNotUnderstand: همان است که پنجره را برای نشان دادن خطا باز خواهد کرد. از این طریق می‌توان دلیل و زمینه خطا را شناخت و این اشکال را در داخل سیستم برطرف نمود و با استفاده از سیستم انعکاسی یه کار ادامه داد.
کاربرد مهم دیگر doesNotUnderstand: میانجی‌گری است. برنامه‌نویس می‌تواند کلاسی پیاده نماید که هیچ متدی نداشته باشد و فقط پیام doesNotUnderstand: را پیاده کرده باشد و از هیچ کلاسی به ارث نرفته باشد. اگر این اشیا بدرستی به کار روند می‌توانند پیام‌ها را به سیستم‌های دیگر هدایت بنمایند و سیستم‌های توزیع‌شده به خوبی عمل نمایند. این چنین سیستمی در CORBA و RMI نیز وجود دارد اما در ابتدا در اسمالتاک-۸۰ پیاده گردید.

 

وضعیت هزینه

ویژه با هزینه

دکمه بازگشت به بالا