دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی کوبول cobol

دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی کوبول cobol

مقاله پاورپوینت درباره زبان برنامه نویسی کوبول cobol


برای خرید آنلاین این پروژه پاورپوینت کلیک کنید :


توضیحات مقاله پاورپوینتی که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت پاورپوینت (آماده برای ارائه) برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و برنامه نویسی، با عنوان زبان برنامه نویسی کوبول cobol نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پاورپوینت میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه پاورپوینت زبان برنامه نویسی کوبول cobol ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: زبان برنامه نویسی کوبول cobol

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش) (آماده ارائه در سمینارها)

تعداد صفحات: 61 صفحه

شماره پروژه: 4009


 فهرست مطالب :

 مقدمه
فصل1:کوبول مقدماتی
فصل2:برنامه نویسی به زبان کوبول
فصل3:آشنایی با بخش های زبان کوبول
فصل4:برنامه نویسی ساختاری در کوبول
فصل5:ترجمه و اجرای یک برنامه کوبول
فهرست منابع 


چکیده و مقدمه :

  نام این زبان از مخفف عبارت Common Business Oriented Language. به معنای زبان عمومی منتخب تجاری به وجودآمده است،که جهت نوشتن برنامه های کاربردی  مربوط به امور تجاری وپردازش داده های مربوط به آن مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب در این زبان دامنه عملیات ورودی وخروجی زیادومیزان عملیات محاسبه ای کمتراست.  از این زبان جهت تولید گزارشات شکل بندی شده استفاده می شود. از نظردسته بندی زبانهای سمبولیک،این زبان جزء زبانهای سطح بالا قرار می گیرد.


بخشی از این مقاله :

 تاریخچه کوبول
فعالیت روی یک زبان برنامه نویسی مناسب داده پردازی تجاری از سال1959 شروع شد.کمیته ای متشکل ازکاربران زیاد،سازندگان کامپیوتروسایر سازمانهای علاقمند در آمریکا تشکیل واین زبان را بوجود آوردند.     کمیته دیگری بنام کنفرانس زبانهای کامپیوتری CODASYL مشخصات اولین نسل زبان کوبول راتحت عنوان cobol-60  توسعه داد.تشکیل کمیته های بعدی و تجدیدنظرها در سالهای 1961و1963و1965سبب پدیدآمدن cobol-61,cobol-61extended,coboleddition1965 شد. زبان کوبول توسط انیستیتوی استانداردهای ملی آمریکاANSI))     به عنوان یک زبان استاندارد شناخته شد واولین نشریه آن که در سال 1968 نوشته شده بود درسال 1974 مورد تجدید نظر قرار گرفت.با اینکه ANS COBOL مبتنی بر خصوصیات کوبول کنفرانس CODASYL پایه ریزی شده بود،لیکن انیستیتوی استانداردها سطوح مختلفی برای زبان کوبول از نقطه نظر اجرا بوجود آوردو برای هر سطحی ،استاندارد های ویژه ای اختصاص داد.این انیستیتو ،عناصر اصلی زبان رابه دو سطح کلی ، سطح یک(سطح پایین) وسطح دو(سطح بالا) تقسیم کرد .به طوری که در سطح یک ،عناصر محدودی از زبان کوبول ودر سطح دو،کلیه عناصر اصلی زبان و نحوه تقسیم برنامه ها به ماجولهایی تحت عنوان توابع یا برنامه های فرعی مورد بحث قرار گرفته است.


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت پاورپوینت (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


ثبت دیدگاه