دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی جاوا Java

دانلود پاورپوینت زبان برنامه نویسی جاوا Java

مقاله پاورپوینت درباره زبان برنامه نویسی جاوا


برای خرید آنلاین این پروژه پاورپوینت کلیک کنید :


توضیحات مقاله پاورپوینتی که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت پاورپوینت (آماده برای ارائه) برای رشته مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار و برنامه نویسی، با عنوان زبان برنامه نویسی جاوا نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پاورپوینت میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه پاورپوینت زبان برنامه نویسی جاوا ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: زبان برنامه نویسی جاوا

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش) (آماده ارائه در سمینارها)

تعداد صفحات: 29 صفحه

شماره پروژه: 4016


 فهرست مطالب :

 عنوان
تاریخچه
انواع عددی
متغییرها
تبدیل وکنترل نوع
زیربرنامه جاوا
هم ارزی و تساوی
شگفتهای جاوا   


چکیده و مقدمه پروژه زبان برنامه نویسی جاوا :

       جاوا یک زبان برنامه نویسی است که در اوایل دهه 90 توسط Java Soft ، بخش نرم افزاری شرکت Sun توسعه داده شد . هدف آن بود که جاوا زبانی ساده ، قوی و همه منظوره باشد . جاوا تمام جنبه های مثبت C و ++C را در خود دارد ، و آن چیزهایی که برنامه نویسان ++C از آن نفرت داشته اند ( مانند وراثت چند گانه ، تحریف اپراتورها و اشاره گرها ) را به کناری گذاشته است  مهمترین ویژگیهای جاوا این است که اساساً شیء گرا است . اولین ادعای OOP توانایی استفاده مجدد از کد است : چیزی که ++C با تمام ادعاهایش هرگز نتوانست بدان دست یابد . اما در اولین قدم خواهید دید جاوا در این زمینه تا چه حد اندازه صحت دارد . تصورش را بکنید که با صرف کمی وقت بتوانید برنامه ای بنویسید که در سیستم های ویندوز ، یونیکس و مکینتاش براحتی اجرا شود . همین که یک شرکت نرم افزاری بتواند برای تمام پلاتفرم های موجود در آن واحد پروژه ای را تولید کند ( و مقادیر عظیمی پول صرفه جویی کند ) خود می تواند بهترین دلیل اقبال جاوا باشد و امروز دیگر همه ( و نه فقط شرکتهای نرم افزاری ) به سمت جاوا کشیده شده اند . با این ویژگی ( استقلال از پلاتفرم ) یک برنامه نویس می تواند برای سیستمی برنامه بنویسد که هرگز با آن کار نکرده است . این ویژگی اصلی ترین علت توفیق جاوا در اینترنت است . اینترنت شبکه پیچیده ای است از میلیونها کامپیوتر مختلف در سراسر دنیا ، و مقاومت در مقابل این وسوسه که بتواند برنامه ای بنویسد که روی تمام این سیستم های متفاوت و نا متجانس اجرا شود چندان ساده نیست .
جاوا با دور انداختن اشاره گرها و بر دوش کشیدن بار مدیریت حافظه ، برنامه نویسان C و++C را برای همیشه از این کابوس ها رهایی بخشیده است . علاه بر آن چون جاوا زبانی برای اینترنت است ، از ایمنی و حفاظت ذاتی بالایی برخوردار است . طراحان جاوا از ابتدا یک محیط برنامه نویسی امن را مد نظر داشته اند . مسئله حفاظت سیستم ها رابطه تنگاتنگی با اشاره گرها دارد . اکثر مهاجمان برای ورود غیر قانونی به سیستم های دیگران از این اشاره گرها استفاده می کنند و جاوا با حذف اشاره گرها این راه را سد کرده است .


بخشی از این مقاله :

 کاراکترها

در جاوا از نوع داده char برای ذخیره کردن کاراکترها استفاده می شود . اما برنامه نویسان Cو C++و آگاه باشند که char در جاوا مشابه char در زبانهای C و C++ نیست . در زبانهای Cو C++و ، نوع char یک نوع عدد صحیح با پهنای ۸ بیت است . اما جاوا متفاوت عمل می کند . جاوا از کدهای جهانی (unicode) برای معرفی کاراکترها استفاده می کند . کدهای جهانی یک مجموعه کاملا” جهانی از کاراکترها هستند که می توانند همه کاراکترها را معرفی نمایند . این مجموعه شامل دهها مجموعه کوچک تر کاراکتری نظیر Latin، Greek،، Arabic،، Cyrillic،، Hebrew، Katakana ، Hangul، و امثال آن است . برای این منظور ، ۱۶ بیت مورد نیاز است . بنابراین char در جاوا یک نوع ۱۶ بیتی است . دامنه charاز ۰ز تا ۶۵/۵۳۶ می باشد . در نوع char مقدار منفی وجود ندارد . مجموعه استاندارد کاراکترها موسوم به ASCII همچون گذشته دارای دامنه از ۰ تا ۱۲۷ و مجموعه کاراکترهای ۸ بیتی توسعه یافته موسوم به lso-Latin-1 دارای دامنه از ۰ تا ۲۵۵ می باشند . چون در جاوا امکان نوشتن ریز برنامه ها برای کاربری جهانی وجود دارد ، بنظر می رسد که بهتر است جاوا از کدهای جهانی برای معرفی کاراکترها استفاده نماید . البته بکار بردن کدهای جهانی درمورد زبانهایی نظیر انگلیسی ،آلمانی ،اسپانیایی یا فرانسوی که کاراکترهای آنها را می توان براحتی داخل ۸ بیت جای داد ، تا حدی سبب نزول کارآیی خواهد شد . اما این بهایی است که برای رسیدن به قابلیت حمل جهانی در برنامه ها باید پرداخت .


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت پاورپوینت (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


ثبت دیدگاه