دانلود پروژه حفاظت ترانسفورماتور


مقاله ورد در مورد حفاظت ترانسفورماتور


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته مهندسی برق و الکترونیک، با عنوان حفاظت ترانسفورماتور ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله حفاظت ترانسفورماتور ، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: حفاظت ترانسفورماتور

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 20 صفحه (فونت 14)

منابع و ماخذ: دارد

شماره پروژه: 8


 عکسی از پروژه :


 

 فهرست مطالب :

مقدمه
نوع خطا
حفاظت ديفرانسيل ترانسفورماتور
مقادير نامي در اوليه ترانسفورماتورهاي جريان
چگونگي اتصال ترانسفورماتورهاي جريان
استفاده از CT هاي مياني براي جبران عدم تطابق ترانسهاي جريان
عوامل تاثير گذار بر عملكرد غلط رله در شرايط غير خطا
اشباع ترانسفورماتور جريان
شرايط فوق تحريك
جريان هاي هجومي


بخشی از این مقاله :

استفاده از CT هاي مياني براي جبران عدم تطابق ترانسهاي جريان
در رله هاي ديفرانسيل همان گونه كه بيان شد مشكل عدم تطابق CT هاي دو طرف تا حد زيادي توسط مشخصه باياس و سيم پيچ باياس بر طرف مي گردد . اما عدم تطابق CT ها زياد باشد رله ديفرانسيل در تشخيص خطا دچار مشكل مي شود . در ترانسفورماتورهايي كه مشكل عدم تطابق CT ها و مشكل وجود تپ چنجر در ترانس با هم توأم مي شود از CTهاي ميداني براي متعادل نمودن جريان خروجي ترانس هاي جريان استفاده مي گردد . روش به كار بردن CTهاي مياني در شكل (2-4) نشان داده شده است .

عوامل تاثير گذار بر عملكرد غلط رله در شرايط غير خطا
با وجود محدود كردن عملكرد رله توسط روابط (2-3) و (2-4) همچنان برخي شرايط غير خطا وجود دارند كه ممكن است رله ديفرانسيل آنها را به عنوان شرايط خط تشخيص داده و به اشتباه فرمان قطع صادر كند . جاري شدن جريان هجومي بر اثر برق دار كردن ترانسفورماتور يكي از اين حالتها است .
حالت ديگر جاري شدن جريان تحريك بزرگ است كه در شرايط اضافه تحريك ترانسفورماتور ايجاد مي گردد .
اشباع ترانسفورماتور جريان
عوامل متعددي ممكن است باعث اشباع ترانسفورماتورهاي جريان شوند . از جمله اين عوامل خطاهاي خارج ناحيه مي باشند كه موجب مي گردند جريان بسيار بزرگي از ترانسفورماتورهاي جريان عبور كنند . اشباع نامساوي ترانسفورماتور جريان در حفاظت ديفرانسيل ممكن است رلة ديفرانسيل را به اشتباه انداخته و سيستم حفاظت براي خطاي خارج ناحيه عمل كند . در حالت خطاي داخل ناحية ترانسفورماتور پديدة اشباع ترانسفورماتورهاي جريان باعث تغيير سطح هارمونيك موجود در جريان تفاضلي شده و رله را دچار اشتباه مي كند . خصوصيات اصلي اشباع CT عبارتند از :‌
– تامدتي پس از وقوع خطا CT ها جريان خطا را به طور دقيق به ثانويه انتقال مي دهند . اما پس از چند سيكل كه از شروع خطا مي گذرد CT اشباع مي شود . ميزان اشباع CT به عوامل متعددي بستگي دارد .
– بدترين حالت اشباع CT زماني است كه در جريان سيم پيچي اولية مولفه DC وجود داشته باشد . در مدت زمان اشباع ، جريان ثانويه CT حاوي مولفه CT و هارمونيك هاي فرد و زوج است .
– با از بين رفتن مولفه CT , DC تنها متاثر از اشباع ac مي باشد كه به وسيلة حضور هارمونيك هاي فرد در جريان ثانويه مشخص مي شود .
شرايط فوق تحريك
ميزان شار در هسته ترانسفورماتور متناسب با ولتاژ اعمالي به آن است و نيز با فركانس سيستم نسبت عكس دارد . حالت اضافه ولتاژ سيستم و يا افت فركانس باعث افزايش اشباع هسته ترانسفورماتور مي گردد . اين حالت غير نرمال سيستم را در حالت فوق تحريك ترانسفورماتور گويند . حالت فوق تحريك باعث گرم شدن ترانسفورماتور ، افزايش جريان تحريك ، نويز و لرزش مي گردد . اگر ترانسفورماتور شديداً وارد حالت فوق تحريك شود بايد سريعاً از سيستم خارج گردد تا از آسيب ديدگي آن جلوگيري شود . اما چون با حفاظت ديفرانسيل كنترل ميزان فوق تحريكي كه يك ترانسفورماتور مي تواند تحمل كند غير ممكن است لذا رلة ديفرانسيل نبايد براي شرايط فوق تحريك عمل كند . حفاظتي كه براي حالت فوق تحريك به كار مي رود رله V/HZ مي باشد .


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


دیدگاهتان را بنویسید