دانلود پاورپوینت رشته برق با موضوع ترمیم سیستم های قدرت

دانلود پاورپوینت رشته برق با موضوع ترمیم سیستم های قدرت

مقاله پاورپوینت در مورد ترمیم سیستم های قدرت


برای خرید آنلاین این پروژه پاورپوینت کلیک کنید :


توضیحات مقاله پاورپوینتی که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت پاورپوینت (آماده برای ارائه) برای رشته مهندسی برق و الکترونیک، با عنوان ترمیم سیستم های قدرت نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پاورپوینت میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه پاورپوینت ترمیم سیستم های قدرت اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: ترمیم سیستم های قدرت

فرمت: پاورپوینت (قابل ویرایش) (آماده ارائه در سمینارها)

تعداد صفحات: 48 صفحه

شماره پروژه: 183


 فهرست مطالب :

 مقدمه
اهداف
متدولوژی راه حل ترمیم
مسئله ترمیم سیستم توزیع
الگوریتم ترتیب کلیدزنی مطلوب
بررسی و مباحثه
نتیجه


چکیده و مقدمه :

      در طی سالهای اخیر لازم شد که تحول عمیقی در سیستم های قدرت اروپایی صورت گیرد و در بخش انرژی خط مشی ایجاد شود . روش های جدید از نظر محیطی ، مقرراتی و جنبه های اقتصادی که بتواند افزایش استقرار تولید پراکنده در سیستم های توزیع مخصوصاً اتصالات سیستم های توزیع را بیان کند.
اگر چه انتظار می رفت استقرار DG و نیاز به بهبود بخشیدن سود آوری هایش در سیستم های داخلی که با برنامه و در حال بهره برداری بود ، تغییر روش ایجاد کند. این به راه کارهای سیستم های الکتریکی جدیدی از قبیل شبکه های هوشمند ، توزیع اتوماسیون که سابقه آزمایشها و تحلیل های جهانی داشته است منجر شد.
مفروض بر این مطالب ، یک راه حل برای یکپارچه کردن DG در مدیریت سیستم قدرت ، به خصوص تحت شرایط بحرانی نیاز خواهد شد. این چنین دیدگاهی نباید در DG تنها به عنوان منبع اضافی تحت شرایط نرمال ملاحظه شود. اما گذشته از این احتمالاً در آینده پشتیبان قابل انعطاف و مؤثری در مواقعی که خطاهای بزرگ مانند blackout رخ می دهد خواهد بود.
در کتابها هدف استفاده از منابعDG توسط بسیاری از پژوهشگران بررسی    شده بود.
برخی از فعالیت های آنها متمایل شدن به سمت فشرده سازی DG در بهره برداری از سیستم های قدرت بود. در حالیکه مقاصد دیگر استفاده از DG به عنوان توانایی پشتیبانی از شبکه ها است.
این مطالعه توسط choi et al ارائه شده است.
– راه کارهای پیشنهاد شده در بهره برداری از شبکه های توزیع اتوماتیک برای پیکر بندی دوباره شبکه ها با DG  .
– پیشنهاد راه کارهای بهره برداری و محاسباتی که نتیجه ای مثبتی از DG برای کاهش تلفات و ترمیم تجهیزات سیستم های توزیع را دارد مطرح شده است.
این روش سیستم توزیع در یک سطح اتوماسیون خیلی بالا که کلیدهای قابل کنترل از راه دور می- بایست در هر بخش از فیدرها قرار بگیرد مطرح شده است. که نتیجه آن هزینه سرمایه گذاری بالا در تجهیزات و کنترل و نیازهای ارتباطی می باشد.

با این حال ، آنها بیشتر ذهنشان را به مسئله ممکن پذیری که در سیستم های توزیع توسط منابع DG بحث شده بود، متمرکز کردند. فشرده سازی منابع DG در تمام سیستم های قدرت به ندرت رسیدگی شده بود.
در رسیدگی به این موضوع ،یک روش برای سیستم های قدرت اروپایی با استفاده از منابع DG در سطح گسترده پیشنهاد شده است.
این کار توسط مطالعاتی که در [10] و [11] نشان داده شده است شروع شده بود و در [13] درباره گسترش و راه اندازی عامل جدید برای دیده بانی و کنترل از راه دور سیستم های توزیع بررسی شده است.
سپس راه کار شبکه سلولی معرفی شده است.
این موضوع نه تنها در وضعیت جغرافیایی شبکه های قدرت اروپایی ، بلکه در یک بخش توزیع هوشمند و به عبارت دیگر یک مکان تصمیم گیری ظرفیت متصل شده به شبکه سلولی اشاره شده است.
این راه حل ترکیبی از چندین هدف متناسب شامل کنترل ، کنترل بارهای ممکن و سیستم حفاطت پیشرفته است. و مبنی بر فرآیند محاسبات با استفاده از وسایل تکنولوژی ارتباطات و مخابرات است.
سپس توسط Ha Pham et al  نزدیک شدن به بهینه سازی دررسیدگی به بهبود سطح اتوماسیون سیستم توزیع انجام شد[12].
در حقیقت آنها عملاً چندین RCS در فیدر توزیع هستند.
ما پیشنهاداتی در افزایش تعداد این RCS ها در بهره بهتر پتانسیل DG داریم.
این تقویت بهینه شده تابعی از : کیفیت قدرت ، بار(مشخصات ، مکان و سطح اولویت) ، امکانات DG ، قرار دادن RCSها و میزان سرمایه گذاری موافقت شده توسط تصمیم گیرنده می باشد.
به عنوان نتیجه هنگامی که می خواهیم عملکرد کنترل سیستم و سرمایه گذاری در شبکه های توزیع و محلی بهینه سازی شود ، راه کارهایی را پیشنهاد می کنیم.
در این مقاله راه کارهایی برای یکپارچه کردن روش ترمیم در سیستم قدرت با یاری DG به شرح ذیل ارائه شده است.
فرآیند ترمیم در حال حاضر روش یکپارچه است. برنامه ترمیم می تواند به صورت اتوماتیک هر وقت که خاموشی عظیم اتفاق افتد انجام بگیرد.

 


بخشی از این مقاله :

 3- مسئله ترمیم سیستم توزیع
الف- سلولی شکل کردن شبکه مبنی بر ظرفیت DG
هدف از این مرحله بازیابی بارهای بیشتر توسط واحد های موجود DG در هر فیدر توزیع می باشد.
از آنجایی که تنها بخشهایی از DG که ظرفیت Black-start دارند می توانند بدون انرژی  خارجی بازیابی شوند. فیدرهای توزیعی ای که بخش  DG Black-start دارند به شرح ذیل مطرح می شوند.
نشانه گذاری اصلی به شرح ذیل به کار گرفته می- شود :
i,m = شاخص کلید تقسیم کننده.
b = شاخص شینه در شبکه سلولی شکل.
L = شاخص خط در شبکه سلولی شکل.
P     = شاخص کلید normally open در فیدر مورد بررسی.
nوm= به ترتیب ،  شاخصی برای تعداد کلید sectionalizing و normally open .
Knoوk = به ترتیب نماد کلید sectionalizing وopen normally .
PDG نشان دهنده ماکزیمم ظرفیت DG که ما باید برای فرآیند ترمیم تقاضا کنیم ، شامل ظرفیت واحدهای DG black start .
Li نشان دهنده یک گروه از مشتریان متصل به شبکه بینهایت ، قتی که کلید ki بسته است.
PiوQi مجموع قدرت مصرفی بار Li هستند.( اکتیو و راکتیو)
Ploss i مجموع تلفات قدرت اکتیو در خطوط به هم پیوسته ، وقتی که کلید Ki بسته است می باشد.
Wi نشان دهنده سطح اولویت معادل بار Li است که می تواند به طور دلخواه انتخاب شود. مقدار Wi برای گروه مشتریان با سطح اولویت بیشتر ، بزرگتر است.
Xi یک متغیر تصمیم گیری باینری است. اگر Ki بسته شود Xi=1 و اگر باز باشد Xi=0 .

D یک ماتریس باینری( n ×n ) می باشد. هر عنصر di,m نمایش محدده الکتریکی بین بار Li و Lm است. اگر یک اتصال بین Li و Lm برقرار شود و قدرت از Li به Lm جاری شود، dim=1. از اینرو lm ترمیم می شود اگر و تنها اگر Li ترمیم شود.
مسئله ترمیم مبنی بر ظرفیت DG از مشاهده موضوعی ترمیم شده است. در اکثر موارد ظرفیت DG به اندازه کافی در بازگرداندن انرژی همه بارهای متصله به فیدر مربوطه کم است. بنابراین این جای سؤاله که «کدام بارها باید ذخیره شوند؟»
این مسئله به یک کوله پشتی مسئله بوجود آمده توسط منادی شبیه است در جایی که ظرفیت قدرت DG به عنوان مقدار کوله پشتی محدود مطرح شده است و بارها به عنوان شئ قابل بسته بندی در کوله پشتی مطرح شده است. هر بار یک قدرت مصرفی Pi و یک سطح اولویت Wi دارد.
این راه به مدیریت انتخاب زیر مجموعه بارها در ترمیم ، برای کسی که می- خواهد کل ظرفیت به ماکزیمم برسد منجر می شود. ( مجموع قدرت بارهای ترمیم شده Pi با میزان اولویت Wi )
اما کل مصرف از ماکزیمم ظرفیت DG تجاوز نمی کند . با استفاده از این تصور مسئله بهینه سازی ترکیبی ، تحت محدودیتهایی ، به مشخصات واحدهای DG ، بارها و مکان شناسی شبکه وابسته است.
تابع مورد نظر اینگونه بیان شده است .

محدودیت هایی که به شرح ذیل مطرح شده است :
محدودیت های مکان شناسی : مشخص کردن یک کلید Km که باید بسته شود تا ارتباط الکتریکی بین بخش DG و بارهایی که باید دوباره انرژی بگیرند برقرار گردد.

اگر ارتباطی بین Li و Lm برقرار گردد ، سپس dim=1 می شود.
اگر Li ترمیم شود Xi=1. Xm=0 یا Xm=1 . Km مجازه که بسته یا باز باشد.
اگر Li ترمیم نشود ، تا زمانی که Xi=0 است Xm=0. و Km نمی تواند بسته شود.
اگر بین Li و Lm ارتباطی برقرار نشود dim= 0 . Km در هر دو حالت Xi{0,1} به Ki بستگی ندارد. Km درست طراحی نشده یا Km مورد توجه قرار نگرفته است.
محدودیت های دینامیکی DG: در عملکرد کلیدزنی Ki، انسداد بار برداشته شده نباید از ظرفیت دینامیکی بخش DG black start که می خواهد طراحی شود تجاوز کند. این تحقیق توسط Enacheanu et al [10] انجام گرفته است.
تشریح این گزارش ، ذخیره اولیه بخش DG black start  به شرح ذیل می- باشد:

محدوده ظرفیت DG : کل مصرف توان زیرمجموعه بارهای ترمیم شده نباید از محدوده ظرفیت توان DG تجاوز کند. همانند رابطه ای به شرح زیر:

لزوم تعادل تولید و مصرف : بعد از هر عمل کلید زنی دسترسی به ذخیره اولیه باید فراهم شود و فرکانس باید باند1± را تامین کند.
در سیکل ناپایدار ، یک نوسان در حدود+4% یا -6%  فرکانس نرمال، مورد قبول است.
محدودیت عملکرد : بعد از هر عمل کلیدزنی Ki ، شکل ولتاژ و جریان خطوط در شبکه سلولی ترمیم شده باید در محدوده تعین شده قرار بگیرد.

 


 عکسی از پروژه :

 


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت پاورپوینت (با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


برچسب ها

ثبت دیدگاه