دانلود پروژه تاثیر تابش و انتقال حرارت در ظروف عایق و غیر عایق کروی

word

دانلود مقاله ورد در مورد تاثیر تابش و انتقال حرارت در ظروف عایق و غیر عایق کروی


برای خرید آنلاین این پروژه کلیک کنید :


توضیحات مقاله ای که میخام بخرم 

وبسایت مکاله اقدام به ارائه پروژه ای با فرمت ورد، برای رشته های مکانیک سیالات، تبدیل انرژی و مهندسی انرژی ، با عنوان تاثیر تابش و انتقال حرارت در ظروف عایق و غیر عایق کروی ، نموده است. برای آشنایی بیشتر با این پروژه میتوانید ابتدا خلاصه آن را از لینک زیر دانلود نموده و پس از حصول اطمینان و با در دست داشتن کارت عابر بانک + رمز دوم (رمز اینترنتی) مقاله را خریداری و بلافاصه دانلود نمایید. 


لینک دانلود رایگان بخشی از این مقاله :

برای دانلود رایگان خلاصه مقاله تاثیر تابش و انتقال حرارت در ظروف عایق و غیر عایق کروی، اینجا کلیک کنید


مشخصات این مقاله :

عنوان: تاثیر تابش و انتقال حرارت در ظروف عایق و غیر عایق کروی

فرمت: ورد (قابل ویرایش)

تعداد صفحات: 30 (فونت 14)

منابع و ماخذ: دارد

شماره پروژه: w2018 


 

 فهرست مطالب :

چكيده
مقدمه
فرمولاسيون مسئله
موادي كه اثر تشعشع گرما ناديده گرفته شده است
نتايج محاسبه انتقال حرارت
بحث و نتيجه گيري
نتيجه گيري

 


چکیده و مقدمه :

چكيده :
در اين بررسي اختلاف بين بررسي انتقال گرما براي ظرف هاي كروي عايق شده و عايق نشده با در نظر گرفتن تشعشع گرما و در نظر نگرفتن آن (چشم پوشي از آن ) به وسيله ي شبيه سازي در بعضي بخش هاي عملي بررسي شده است .
يافته شده است كه اثر تشعشع گرما در شرايطي كه ضريب جابجايي گرماي محيط كم است (مثل هواي محيط) و نشر سطح بالا است نمي تواند در نظر گرفته نشود ، به ويژه براي موارد بدون عايق و عايق نازك . در اكثر حالت هاي عملي وقتي كه دماي محيط با دماي مجاور متفاوت است و نشر سطح عايق با سطح ديواره فلزي متفاوت است، چشم پوشي از تشعشع گرما باعث مي شود اثر عايق غلط و اشتباه نتيجه دهد و خطاهاي انتقال حرارتي داشته باشيم حتي وقتي كه عايق خيلي نازك باشد . به هر حال ، اثر عايق سازي با در نظر گرفتن تشعشع گرما فقط مقدار كمي پس از بي بعد نمودن ضخامت عايق شده (مقاله اين در 0.2≤شعاع / عايق ضخامت مثل ) افزايش مي يابد ، بنابراين بعضي از ضخامت عايق شده بي بعد مي توانند به عنوان ضخامت بهينه در كاربردهاي عملي استفاده شوند. ضمنا ، پوشانيدن يك فلز با نشر كم (مثل فويل آلومينيوم) اطراف ديواره فلزي اكسيده شده يا لايه عايق (هميشه با نشر سطح بالا) مي تواند اثر عايق خيلي خوبي براي ظرف هاي عايق نشده يا عايق شده نازك به دست آورد .
1 ) مقدمه
ظرفهاي عايق شده و نشده گرم / سرد و لوله آب به طور وسيعي در صنايع مختلف و وسايل خانگي استفاده مي شوند . چون معادلات تشعشع گرما شامل توان مرتبه چهارم از دما است ، به دست آوردن حل تئوري يا عددي دقيق از آن قبل از زماني كه ابزار محاسباتي مدرن در دست نبودند سخت بود . قبلا خيلي از متخصصين و پژوهشگران انتقال حرارت از روي تجارب خودشان بحث مي كردند كه اثر تشعشع وقتي كه اختلاف دمايي بين ظرف هاي سرد / گرم و محيط كم باشد ، ناديده گرفته شود. به عنوان يك نتيجه ، تشعشع گرما در اكثر كاربردهاي عملي انتقال گرما وقتي كه ضريب جابجايي كم بود ناديده گرفته مي شد.
براي حالت عايق نشده ، روش log ميانگين اختلاف دمايي (LMTD) (كه اثر تشعشع گرما را ناديده مي گيرد) انتقال حرارت ها معرفي مي شد. مثل كتابهاي متني تهويه مطبوع و سردسازي كه به طور مرسوم جهت محاسبه نرخ انتقال حرارت كلي مربوط به تبادلات گرمايي استفاده مي شد.
اخيرا Hsiex و همكارانش ويژگي هاي انتقال حرارت كامل لوله هاي (كانال) استوانه اي عايق نشده را با توجه به اثر تشعشع گرما بررسي كردند. آنها گزارش كردند كه در بعضي حالت هاي عملي اثر تشعشع گرما را نمي توان ناديده گرفت وقتي كه يك كانال عايق نشده نشر سطحي بالايي دارد و ضريب جابجايي گرماي محيط كم باشد. حتي در حالتيكه اختلاف دما بين سيال دروني يك كانال استوانه اي عايق شده و هواي محيط خيلي كم باشد ، با ناچيز شمردن تشعشع گرما خطاهاي بزرگي توليد مي شود و از اين رو نمي توان آن را ناديده گرفت . متأسفانه ، از جدول 1 ديده مي شود كه اكثر نشر سطحي فلز اكسيده شده از 64/0 بزرگتر هستند ؛ و جدول 2 نشان مي دهد كه ضرايب جابجايي گرما مربوط به هواي محيط با سرعت باد متوسط خيلي كوچك هستند. بنابراين ، خطاهاي مرتبط با ويژگي هاي انتقال حرارت كه با روش مرسوم LMTD جهت كندانسورها و تبخيركننده ها با تبادل گرمايي در هواي محيط به دست مي آيد مي تواند خيلي بزرگ باشد . جهت حل اين مشكل ، Wong و همكارانش روش log نرخ انتقال حرارت ميانگين را كه اثر تشعشع گرما (LMHTR) را جهت محاسبه نرخ دقيق انتقال حرارت مبدل هاي دمايي در نظر مي گيرد ، به دست آوردند. اين مقاله نشان مي دهد كه روش LMHTR همان روش LMTD است با نشر سطحي برابر با صفر . و نشان داده مي شود كه ناچيز شمردن اثر تشعشع گرما به ويژه در حالتي كه ضريب جابجايي هواي محيط كم باشد و سطح مبدل گرمايي (مثل كندانسورها و تبخيركننده ها) با نشر سطحي بالا باشند يك ريسك است.

 


 توجه :

این مقاله به صورت کامل و با فرمت ورد (تایپ شده و با قابلیت ویرایش) آماده خرید اینترنتی و دانلود آنی میباشد.


 


ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.